Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

    pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Komická opera.

  • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

    pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

    Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Sněhové zpravodajství: Na horách se stále lyžuje skvěle

Saša Vaniš, Hochficht.

Saša Vaniš, Hochficht.

JIŽNÍ ČECHY – Přinášíme další sněhové zpravodajství. Jaké podmínky panují v lyžařských areálech na Lipně, Monínci a Zadově?

 

Ve skiareálu Lipno je aktuálně sedmdesát centimetrů sněhu. V provozu jsou tři lanové dráhy  a čtyři pojízdné koberce. Kromě téměř deseti kilometrů sjezdových tratí je připravena skicrossová dráha, snowpark i měřený slalom. „Nejlepší lyžování je samozřejmě po ránu na upraveném vymrzlém manšestru. Lyžujeme každý den od 8.30 do 16 hodin, večerní lyžování je od 18 – 21 hodin, včetně otevřeného nasvíceného FOX parku. Pro milovníky běžek jsou upraveny i běžecké tratě,“ láká k návštěvě ředitel lipenského střediska Petr Dušek.

Na Monínci se lyžuje také skvěle. Vleky pro denní lyžování jsou v provozu od 9 do 16 hodin, návštěvníci můžou využít i večerní lyžování od 18 do 21 hodin. V okolí jsou upravené i běžkařské tratě. Momentálně na sjezdovkách leží od osmdesáti do sto deseti centimetrů sněhu.

V areálu Kobyla leží 40 až 70 centimetrů sněhu, Churáňov hlásí 10 až 40 centimetrů a Nové Hutě do 20 centimetrů sněhu.

Užíváte si právě sněhu na horách? Podělte se o pěknou fotku! Stačí ji poslat na e-mail webmaster@jihocesketydeniky.cz, uvést kde jste byli, kdo je na fotce a kontaktní telefon, pokud bychom ještě potřebovali nějakou informaci doplnit. Zaslanými snímky budeme doplňovat naše sněhové zpravodajství.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace