Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Soutěž dvojic okořenil Martin Šonka, zvítězili bratři Novákové

Předvánoční hecboj dvojic nabídl v tělcvičně táborské ZŠ Zborovská překážkovou dráhu a další fyzicky i dovednostně zajímavé disciplíny. , Autor: Josef Janda

Předvánoční hecboj dvojic nabídl v tělcvičně táborské ZŠ Zborovská překážkovou dráhu a další fyzicky i dovednostně zajímavé disciplíny.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Česká unie sportu Tábor a město Tábor uspořádaly v neděli 1. prosince tradiční předvánoční hecboj dvojic pro širokou veřejnost. Atraktivní nenáročná soutěž odstartovala už v 8 hodin v táborském bazénu, následovaly halové sporty v tělocvičně táborské ZŠ Zborovská a jako poslední přišly na řadu po obědě kuželky. Právě na čtyřdráhové kuželně KK Lokomotiva Tábor si všichni účastníci pochutnali na guláši, který pro ně byl první odměnou za absolvování již 26. ročníku hecboje. Do oblíbené předvánoční soutěže naskočil i mistr světa v Red Bull Air Race a trojnásobný vítěz ankety o nejúspěšnějšího sportovce okresu Tábor Martin Šonka, který dorazil s přítelkyní i dětmi.

 

Velkou atrakcí byla účast Martina Šonky, který vytvořil tým s pětiletým synem Martinem. Jeho přítelkyně Olga Soukupová startovala se šestiletou Anitou. Vše s lehkostí benjamínka sledoval nejmladší rok a půl starý syn Daniel. „Účast na hecboji jsme plánovali už dlouho, ale vzhledem k mému vytížení se nám ho nedařilo skloubit s mým programem. Letos jsem konečně doma, tak jsme vyrazili, jelikož všichni moc rádi sportujeme," vysvětlil svou účast Martin Šonka. „Týmy jsme sestavili po dlouhé diskuzi a nejmladší syn nám dělá nástěnkáře, maséra a fanouška," zažertoval slavný pilot.

Dvanáct různých disciplín z bazénu, tělocvičny a kuželek dokonale prověřilo všestrannost všech soutěžících. S nástrahami a záludností některých disciplín se nejlépe vypořádala dvojice David Novák a Matouš Novák, kteří zvítězili rozdílem osmnácti bodů. Druzí skončili atleti Ctibor Cabadaj se synem Janem a bronz vybojovala ženská dvojice Tereza Fučíková a Elena Kopecká. Těsně pod stupni vítězů zůstalo o pouhých deset bodů duo kulturista Miroslav Pražma se synem Alešem. Vítězní Novákové ovládli osm disciplín, přičemž pětkrát triumfovali v bazénu a třikrát v tělocvičně.

Raritou hecboje byla rodinná dvojice, která svedla dohromady nejstaršího účastníka s nejmladší sportovkyní. Petr Hofbauer (59 let) soutěžil totiž se svou vnučkou Nellou (5 let). Hecboj si přišli užít a o umístění jim nešlo.

Hecboj hlavně bavil a na výsledcích většině účastníků nezáleželo. „Zvítězili všichni, protože si v předvánočním čase našli chvilku na sport a protáhli své tělo. Věřím, že dorazí v hojném počtu i příště," doufá za pořadatele Zdeněk Krátký z České unie sportu Tábor.

Slavnostní vyhlášení výsledků hecboje proběhne v neděli 8. prosince v bazénu od 8.15 hodin. Účastníci soutěže můžou bezplatně využít bazén a odpoledne i kuželnu.

Další podrobnosti o hecboji se dočtete ve středečním Týdeníku Táborsko. Pilot Martin Šonka promluví o své budoucnosti a vítězní bratři Novákové prozradí, kdo je k hecboji v minulosti přivedl. A co se na hecboji líbí nejvíc kulturistovi Miroslavu Pražmovi? Také o tom se dočtete v Táborsku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace