Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vimperské kvízování vol. 2

    pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

    Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

  • Renne Dang Live

    pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

    Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Strany v Jihočeském kraji většinou nemají o kandidátkách jasno

Ilustrační foto. , Autor: Archiv

Ilustrační foto.     Autor: Archiv

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Většina politických stran a hnutí, které se chystají kandidovat v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR zatím oficiálně neoznámila lídry svých kandidátek. Výjimkou jsou pouze Česká strana sociálně demokratická a Komunistická strana Čech a Moravy.

ČSSD oznámila, že její kandidátku povede současný hejtman Jiří Zimola. Ten by však v případě volebního úspěchu opustil funkci hejtmana, protože tato strana nechce, aby jeden člověk zastával dva významné posty. Na místě hejtmana by jej mohl nahradit nahradit některý z jeho náměstků - Ivana Stráská nebo Jaromír Slíva. Komunisté jedničku své kandidátky vybrali již před třemi týdny. Jihočeskou KSČM by do předčasných voleb povede současný šéf strany Vojtěch Filip.

Občanští demokraté vyberou svého lídra v průběhu následujících tří týdnů. Logicky se na obsazení této pozice nabízí současný předseda ODS Martin Kuba, který pochází z Českých Budějovic. Lídrem TOP 09 se pravděpodobně stane současný poslanec Zdeněk Bezecný, ale oficiálně o lídrovi strana rozhodne až příští týden. V průběhu příštího týdne se bude rozhodovat KDU-ČSL, ale lze očekávat, že jejím lídrem se stane předseda krajské organizade, Jan Bartošek. chce připravit kandidátku příští týden, ale jméno lídra už je nyní de facto jisté. Bude jím předseda krajské organizace Jan Bartošek.

Věci veřejné se bodou o obsazení prvního místa kandidátce teprve rozhodovat, stejně jako jihočeské sdružení politického hnutí Ano Andreje Babiše.


Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace