Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio SOČR ~ Píseň písní

    neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

    Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

  • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

    neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Tábor a jihočeské silnice opět patřily veteránům. Krajem se hnaly O 106!

TÁBOR – Na Žižkově náměstí v Táboře bylo v sobotu už od ranních hodin pořádně rušno. Už poosmé v historii zaplnily jeho plochu automobilové skvosty z let 1950 – 1987, jejichž hrdí majitelé se rozhodli pro účast v populární soutěži O 106 Jihočeským krajem. Právě ze srdce Tábora se po nejrůznějších silničních tepnách jihu Čech vydali za zdoláním požadovaných 200 mil, které před ně postavily nejen lákavou projížďku za krásami zdejší krajiny, ale také tři kontrolní body, vědomostní test z historie motorismu a dovednostní úkoly. Ten první vykouzlil úsměvy na rtech majitelům veteránů i jejich příznivcům přímo na ploše náměstí, a to bezprostředně po startu, kde mohli v případě minutí „signalizačního prkna“ ztratit první body.

Na padesát posádek ze všech koutů republiky si během cesty užilo déšť a dokonce i kroupy, aby je po odpoledním návratu na Žižkovo náměstí přivítal sluneční svit i tradičně přátelská atmosféra podobných veteránských sešlostí.

A jak nakonec všechno dopadlo? To se dočtete ve středečním Táborsku. Prozraďme jen, že první tři místa okupovaly vozy značky Škoda, zatímco všichni ostatní dojeli podle slov organizátora a osobitého moderátora Marka Slabého čtvrtí. Tedy až na dvě posádky, které zpět k Jordánu vůbec nedorazily...

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace