neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Soutěže (1)

Tábor zvládnul v derby se Soběslaví důležitou bitvu o play-off

Táborští hokejisté zvládli derby se Soběslaví 7:4 a stále mohou věřit v účast v play-off. , Autor: Josef Janda

Táborští hokejisté zvládli derby se Soběslaví 7:4 a stále mohou věřit v účast v play-off.     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Nedělní večer přilákal do Tábora na hokej tři stovky fanoušků a bylo se na co dívat. Domácí béčko se utkalo s přímým konkurentem v boji o play-off. Soběslavský Spartak přijel s dvoubodovým náskokem, který se ale začal postupně rozplývat. Kohouti sice první třetinu vyhráli jen o gól, byli ale jasně lepší. Dominanci přeměnili v pětibrankový náskok v průběhu druhé části a další kolotoč zastavila až série vyloučení. Soběslav využila dvě dvojnásobné přesilovky a doufala v nápravu.

Ve hře pět na pět byli ovšem hosté bez nároku na úspěch, k bodovému zisku nepomohl Soběslavi ani král hattricků Martin Hraňo, který přispěl tentokrát dvěma zásahy. Táborská družina si po vítězství 7:4 vybojovala šanci na play-off až do posledního kola, kdy nastoupí k těžkému duelu na ledě třetí Radomyšle. Soběslav musí doufat v zaváhání Tábora i Vajgaru. Oba týmy mají na Spartak před posledním duelem jednobodový náskok.

HC Tábor B – OLH Spartak Soběslav 7:4 (1:0, 4:2, 2:2), branky a nahrávky: 3. D. Hubáček (Syrovátka), 27. Pospíchal (Jankovský), 29. Jankovský (Pospíchal, Ošmyk), 33. Kadilák (Martin Novák, Marek), 33. Syrovátka (D. Hubáček), 49. Jankovský (Raiterman, Pospíchal), 59. Syrovátka (Ježek) – 35. Hraňo, 38. Hraňo (Punčochář, Vild), 56. Píha (Smíšek), 58. Hák (Žákovský), rozhodčí Svoboda – Brůha, Strnad, vyloučení 9:4, navíc Syrovátka, Bouška (Tábor) oba 10 minut, Vild (Soběslav) 5 minut + do konce, využití 0:2, 300 diváků.

Tábor B: Lekeš – Růžek, F. Hubáček, Raiterman, Ošmyk, Pípal, Bouška, Hošek, Hastrman – D. Hubáček, Ježek, Syrovátka, Jankovský, Pospíchal, Kratochvíl, Martin Novák, Kadilák, Marek, Drda.

Soběslav: J. Dvořák (34. Křiklán) – Punčochář, Sládek, Vild, L. Karpíšek, Smíšek, M. Karpíšek – Hák, Žákovský, Hraňo, Hlaveš, Píha, Kučera, Skalický, Šafář, Zajíc.

Ve středečním Týdeníku Táborsko probereme důležité utkání s trenérem Tábora Štěpánem Kadilákem. V jaké herní činnosti spatřuje největší rozdíl mezi oběma týmy? Jaký problém se sestavou bude muset před posledním utkáním s Radomyšlí řešit?

Trenér Soběslavi David Pánek odhalí jasnou příčinu porážky. Co říká na výkony Martina Hraňa? A jak oba trenéři odhadují šance svého týmu na postup do play-off? Troufnou odhadnout v procentech?

Z hráčů Tábora promluví střelec dvou branek Pavel Jankovský. Co říká na tak jasný průběh první poloviny zápasu? Jak se těší na duel s Radomyšlí?