banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Táboráci soutěží o nejkrásnější květinovou výzdobu už po třinácté

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

TÁBOR - Město Tábor vyhlašuje 13. ročník soutěže o nejhezčí květinovou výzdobu domu, bytu nebo provozovny, která je viditelná z veřejného prostranství. Do soutěže se též mohou zapojit upravené předzahrádky a zahrádky provozoven, rodinných i bytových domů. Zájemci se mohou hlásit až do 31. července. Soutěží se v pěti kategoriích. Kromě odborné komise, která bude přihlášené objekty hodnotit, dostanou možnost zvolit nejhezčí výzdobu i obyvatelé města. Hlasování proběhne v průběhu srpna na webových stránkách města.

 

Do soutěže se může zapojit každý majitel či uživatel domu, bytu nebo provozovny v Táboře, jenž bude mít v době vyhodnocování soutěže fasádu vyzdobenou živými květinami nebo pnoucími dřevinami. Soutěž se také vztahuje na upravené předzahrádky a zahrádky provozoven, rodinných i bytových domů. Nezbytnou podmínkou je, aby výzdoba i zahrádky byly viditelné z veřejného prostranství.

Soutěží se v následujících kategoriích:
- fasáda, okna domů či bytů v historickém centru Tábora (památková zóna)
- zahrádka či předzahrádka viditelná z veřejného prostoru v Táboře
- okna, balkony a lodžie u bytových domů zejména v sídlištní zástavbě

Všichni soutěžící, kteří poskytnou fotografii své květinové výzdoby, budou automaticky zařazeni do kategorie „internet – nejhezčí květinová výzdoba viditelná z veřejného prostranství". Soutěžící, kteří se hlásí úplně poprvé, budou kromě výše uvedených kategorií hodnoceni i samostatně v kategorii nováčků.

Vyhodnocení soutěže proběhne na přelomu srpna a září komisí pro květinovou soutěž. Komise bude složena ze zástupců odborné veřejnosti a zástupců města. Finanční odměnu získají nejlepší tři soutěžící v každé kategorii, vítěz internetového hlasování a vítěz v kategorii nováčků.

Účastníci se do soutěže přihlašují sami do 31. července. Na přihlášky podané po tomto termínu nebude brán zřetel. Účastníci připojí k přihlášce jednu fotografii květinové výzdoby ve formátu jpg a kontakt. Poskytnutá fotografie bude sloužit jako podklad pro elektronické hlasování. Na webu města bude zveřejněna bez dalších podrobnějších údajů. Pokud nebude fotografie k přihlášce připojena, bude to považováno za nesouhlas s účastí v elektronickém hlasování. Přihlášky je možné zasílat na e-mail: jana.lorencova@mutabor.cz nebo poštou na adresu Město Tábor, koordinátor Zdravého města a MA21, Žižkovo náměstí 2, 390 01 Tábor.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace