Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Táborská hasičská liga pokračovala v Řepči. Favorité nezklamali - vyhráli muži Chotěmic a ženy Dvorců

Vítězky ženské soutěže z áčka Dvorců rozbíhají svůj útok.

Vítězky ženské soutěže z áčka Dvorců rozbíhají svůj útok.

ŘEPEČ - Stovky závodníků a diváků se sjely v sobotu 6. srpna odpoledne na louku u Řepče na Táborsku. Pokračovala tu devátým dílem Táborská hasičská liga. Dorazilo 26 mužských a 12 ženských týmů, na závěr si zasoutěžilo také sedm družstev veteránů a proběhlo finále o řepečský superpohár mezi šesticí nejlepších mužských týmů po základní soutěži, jejíž výsledky se započítají do Táborské hasičské ligy.

 

V soutěži mužů tuto šestici vytvořily Chotěmice (v základním kole 16.81), druhý Chýnov (17.33), třetí Stoklasná Lhota (17.37), čtvrtá Kamenice nad Lipou (17.60), páté Daměnice (17.64) a šestý tým z Budějovicka Jaronice/Srubec B (18.18).

Smůlu ze sebe nemůžou setřást hasiči z áčka Slap a Skrýchova, měli neúspěšný pokus stejně jako na noční soutěži v Krátošicích před týdnem. Tentokrát se nedařilo ani Žďáru, který v celkovém žebříčku Táborské ligy pronásledoval vítězné muže Chotěmic a teď se neplatným pokusem dál vzdálí. Diskvalifikováni byli hasiči Oltyně.

V ženské soutěži nikdo neměl na Dvorce. První místo bralo áčko Dvorců (17.19), hned za nimi skončily Dvorce B (18.01), třetí příčka patřila ženám Chotěmic (18.76). Smutek z neplatného pokusu potkal děvčata ze Zhoře u Tábora a z Bezděčína, kterému rychle poslaná voda zranila vymrštěnou hadicí proudařku. Naštěstí to nebylo vážné.

Ve středečním Táborsku přineseme výsledek soutěže veteránů, finále a taky celkový žebříček ligy, pokud už bude k mání. Táborská hasičská liga pokračuje už v sobotu 13. srpna v Chotěmicích, takže horcí favorité na znovuvrácení poháru do své klubovny budou muset osvědčit své umění na domácí půdě a totéž se očekává i od domácích žen, které se také pohybují v popředí celkového žebříčku ligy.

Fotoreportáž ze soutěže v Řepči nabízíme už teď.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace