středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

• Koncert pro seniory se souborem Lego

středa 19.12 14:00 - Milevsko

Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Táborský stadion rozzářily reprezentační dresy

České hráčky do 19 let podlehly v Táboře osmnáctce Bavorska 1:2. , Autor: Josef Janda

České hráčky do 19 let podlehly v Táboře osmnáctce Bavorska 1:2.     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Zajímavou podívanou si nenechali ujít příznivci fotbalu na stadionu v táborské Kvapilově ulici v pátek hodinu před polednem. Česká reprezentace žen do 19 let totiž přivítala v souboji mladých generací bavorskou osmnáctku. Jako první se radovaly z brejku německé soupeřky, jejichž náskok smazala vzápětí Klára Cvrčková. Po přestávce oba trenéři významně prostřídali, což sedlo Bavorsku. O vítězství hostujících fotbalistek 2:1 rozhodla v 69. minutě Leonie Weber.

Čtvrt hodiny před koncem mířila do břevna ještě Sarah Müller a proti vyrovnání české reprezentace se postavila tyčka. Druhé měření sil nabídnou celky v neděli 12. srpna v Soběslavi opět od 11 hodin.

Česká republika U19 – Bavorsko U18 1:2 (1:1), branky: 37. Cvrčková – 35. Köhler, 69. Weber, rozhodčí Šálková – Špindlerová, Hessová.

Česká republika U19: Pučová (Holíková) – Krejčířová, Pušková, Novotná, Kotrčová, Cvrčková, Pochmanová, Hrtánková, Pěčková, Illéšová, Dudová, Švábová, Suchánková, Sonntágová, Machutková, Dvořáková, Siváková, Komárková, Hladíková.

Bavorsko U18: Zirch (Schulze) – Josephs, Hochrein, Costantini, Fritz, Lang, Hobelsberger, Thöle, Köhler, Knöferl, Weber, Käser, Müller, Weinhändler, Huber, Zeller.

„Do nedělního zápasu v Soběslavi musíme zlepšit útočnou fázi. Dáme víc gólů a půjde to," burcuje před odvetou Alena Pěčková, která přihrála v pátek na jedinou branku české reprezentace. Právě s Alenou Pěčkovou si ve středečním Týdeníku Táborsko přečtete krátký rozhovor. Jak se zrodila jediná úspěšná akce České republiky?

Trenér Bavorska Heribert Ketterl má jiné starosti. „Do neděle se musíme dát do kupy, navíc máme jednu těžce zraněnou hráčku. Holky čeká regenerace. Rádi bychom hráli podobně, chceme tedy vyhledávat prostory pro rychlé útoky. Zlepšit chceme také defenzivu," má jasno bavorský lodivod. Ve středečních novinách prozradí, kudy vedla cesta ke vstřelení branek. Pomohlo jeho celku velké poločasové střídání?

Ve středečním Týdeníku Táborsko zhodnotí duel také český trenér Jiří Saňák, který přiblíží, co mohlo vést v první půli k více gólům v bavorské síti. Kde se stala chyba při první inkasované brance? A jak hodnotí utkání jako celek?