Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Šrámkův Písek

    sobota 25.5 10:00 - Palackého sady

    Doprovodný program festivalu.

  • Květnové pečení chleba

    sobota 25.5 9:00 až 13:00 - Lenora, veřejná pec

Zobrazit všechny události
 

Táborští policisté kontrolovali řidiče, pivovarníci jim rozdávali řidičům pivo

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Do celorepublikové preventivní akce, zaměřené na potírání problematiky, kdy řidiči usedají za volanty svých vozidel pod vlivem alkoholu, se zapojili i táborští policisté.

Ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven zorganizovali táborští policisté ve středu 21. srpna preventivně dopravní akci. Při ní řidičům, kteří, tak jak zákon ukládá, řídili svá vozidla s nulovou hodnotou alkoholu v organismu, předali po provedené silniční kontrole malou pozornost. Ze strany ČSPS to bylo nealko pivo a jednorázový test na alkohol. K tomu pak policisté přidali publikaci Alkoholtest, kterou vydala společnost Besip a podle které si řidič může zjistit dobu, po kterou nesmí po požití alkoholu řídit vozidlo.

Kontrolám vedle řidičů motorových vozidel neunikli ani cyklisté, kterým policisté navíc předali reflexní pásky pro jejich lepší viditelnost. Při téměř dvouhodinové akci na hlavním silničním tahu 1/3 v katastru Plané nad Lužnicí žádný z více než třiceti kontrolovaných řidičů „nenadýchal“. Policisté v kontrolách řidičů budou i nadále pokračovat, a to i v nočních hodinách. Tyto kontroly se však již neponesou v duchu prevence, ale represe.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace