Kdy a kam

  • Okolím Písku - pěší výlet

    neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

    Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

  • Literární odpoledne v Heydukově památníku

    neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

    Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Táborští rybáři slaví, veřejnost nechali nahlédnout za oponu

TÁBOR – V sídle táborské organizace Českého rybářského svazu je ve druhé polovině tohoto týdne mimořádně živo. U příležitosti oslav 130. výročí založení se její členové rozhodli otevřít veřejnosti dveře do zákulisí své činnosti. Termín spojili s městskými slavnostmi a zájem, který jejich dny otevřených dveří vzbudily, je příjemně překvapil. Hodně rušno bylo u jordánského vodopádu především při návštěvách žáků z několika táborských škol i jedné mateřinky. Za doprovodu členů organizace si prohlédli výstavu živých ryb i techniku a náčiní, které táborský rybářům po dobu jejich působení v regionu sloužily a slouží. Díky komentované výstavě fotografií a originálních dokumentů se návštěvníci prošli také historií i současností samotné organizace a revírů, které svědomitě spravuje.

Oslavy svého výročí plánovali táborští rybáři už od loňského roku, původně ale koketovali s listopadovým termínem. Právě k tomuto měsíci roku 1888 se totiž datuje založení organizovaného rybářství v Táboře. Podle hospodáře místní organizace ČRS Václav Svadba ale nakonec zvítězil momentální nápad. „Chtěli jsme to původně udělat déle, kdy bude po výlovech více klidu. Nakonec nás ale napadlo, proč nevyužít termínu Táborských setkání, kdy po městě migruje hodně lidí. Určitě je pro ně snazší dojít na výstavu teď, než se sem vydat v listopadovém počasí," doplnil.

V tištěném vydání Táborska rybáři prozradí, co by jim v souvislosti s akcí a oslavami jubilea udělalo největší radost.     

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace