• Lyžařské přejezdy na severu Evropy

Čtvrtek 17.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

Jablonecký cestovatel Zdeněk Skořepa Vás protáhne na běžkách trasou dlouhou 400 km dvěma cestami - finskou a norskou.

• Senior večer

Čtvrtek 17.1 17:00 - Písek, KD

K tanci a poslechu zahraje Milevská pětka.

Soutěže (1)

Tak se bojuje o play-off! Kohouti urvali napínavé derby v Soběslavi

Rozhodující moment utkání. V 53. minutě poslal puk do soběslavské sítě Radim Škrdleta, čímž poslal kohouty do vedení 2:1. Soběslavští mohli jen práskat holemi do ledu. V průběhu utkání totiž nepotrestali ani jedno z 11 táborských vyloučení. , Autor: Josef Janda

Rozhodující moment utkání. V 53. minutě poslal puk do soběslavské sítě Radim Škrdleta, čímž poslal kohouty do vedení 2:1. Soběslavští mohli jen práskat holemi do ledu. V průběhu utkání totiž nepotrestali ani jedno z 11 táborských vyloučení.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV – Tenhle zápas se musel divákům líbit. Soběslavský Spartak přivítal v neděli večer táborské béčko a souboj na hranici play-off měl vše, co k vyřazovacím bojům patří. Šance, souboje, poctivé bránění přesilovek a boj o body do poslední minuty. Jen na gól si příznivci hokeje museli počkat až do 46. minuty. Při hře ve čtyřech se prosadil domácí Martin Hák, který převzal kapitánské céčko po distancovaném Janu Žákovském. Radost vydržela Spartaku jen 80 sekund, kdy za Tábor srovnal Pospíchal. Rozhodnutí přinesla táborská přesilovka, při které se trefil v 53. minutě Radim Škrdleta – 2:1.

Soběslavští se rvali do posledních chvil, hosté z Tábora si ale jednobrankový náskok zkušeně pohlídali a utkání o šest bodů zvládli.

OLH Spartak Soběslav – HC Tábor B 1:2 (0:0, 0:0, 1:2), branky a nahrávky: 46. Hák (Matoušek) – 47. Pospíchal (Kratochvíl, Prštický), 53. Škrdleta (Kanov), rozhodčí Svoboda – Knor, Kubeš, vyloučení 7:11, navíc Pípal (Tábor) 10 minut, využití 0:1, 262 diváků.

Soběslav: J. Dvořák – Matoušek, Sládek, Vild, Chalupský, V. Pánek, Čížek, Karpíšek – Hák, Přibyl, Píha, Kučera, Smrž, Zajíc, O. Pánek, Škoda, Himpan, Pauš.

Tábor B: Michal Novák – Růžek, Kanov, T. Hošek, F. Hubáček, Raiterman, P. Hošek, Hastrman – Pípal, Kadilák, Škrdleta, Prštický, Pospíchal, Kratochvíl, Martin Novák, Jelínek, Brabec.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme další podrobnosti. Trenér Soběslavi David Pánek se zamyslí, co nakonec rozhodlo ve prospěch soupeře. Jak chybí týmu distancovaný kapitán Jan Žákovský?

Kapitán Soběslavi Martin Hák přiblíží situaci, kdy domácí přišli rychle o vedení. Proč se týmu nepodařilo v závěru vyrovnat?

Asistent trenéra Tábora Petr Škulina zmíní, proč se mu nelíbilo rozhodování sudích. A co vypovídá o jeho mužstvu, že mnoho z posledních zápasů zvrátilo až v poslední třetině?

Střelec vítězné branky Tábora Radim Škrdleta se svěří s pocity, jaké při takhle důležitém gólu prožívá. A jak se mu líbila bouřlivá atmosféra?