Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jet8, Garage Rattlesnakes a 5 Days to Escape

    pátek 19.4 20:00 - Strakonice, Křemelka

    Koncert.

  • Velikonoční pečení

    pátek 19.4 10:00 - Volary, Městské muzeum

    Budou se péct housky, česnekové placky a chleba.

Zobrazit všechny události
 

Týdeník Táborsko: Pomůže bezplatné dětské jízdné k lepší dopravě? Zavadilská ulice jako ostuda Tábora

TÁBOR - Až na druhý pokus se podařilo táborským zastupitelům schválit jízdné zdarma pro děti do 12 let. Změna, kterou prosadila místostarostka Michaela Petrová, by měla platit od září. Bezplatné jízdné se má týkat jen dětí s trvalým bydlištěm v Táboře. Zastupitelé diskutovali, zda se nejedná o diskriminaci vůči ostatním dětem. S bezplatnou dopravou autobusem například nesouhlasila Planá nad Lužnicí a Sezimovo Ústí. A přestanou rodiče méně vozit děti svými auty do školy? Zlepší se doprava? Jak nakonec projednání dopadlo, se dozvíte v zítřejším Týdeníku Táborsko. Čerstvé vydání od zítřka přináší i další zprávy z pondělního zastupitelstva, například se diskutovalo o jeslích a mateřských školách, které v Táboře mají volné kapacity.

 

Z rubriky Ostuda Tábora se noviny věnují Zavadilské ulici. Čtenář redakci upozornil na zanedbaný chodník a trávník před prázdnou budovou v Zavadilské. Redakce zjišťovala, komu nepořádek patří a kdo za něj zodpovídá. Fotografii i článek najdete v novinách.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace