Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jóga

    pondělí 21.10 14:30 - Písek, KD

  • Nalevo od výtahu

    pondělí 21.10 19:00 - Strakonice, MěKS

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

U Libějic hořelo pole a balíky slámy

 Autor: Foto archiv HZS Jihočeského kraje

    Autor: Foto archiv HZS Jihočeského kraje

LIBĚJICE - Krátce před půl čtvrtou odpoledne v úterý 9. července přijalo operační středisko hasičů informaci o požáru pole u Slap na Táborsku ve směru na Libějice.

 

Operační důstojníci vyhlásili poplach profesionálním hasičům ze stanice Tábor a svolali jednotky SDH obcí Tábor a Libějice. Průzkum ukázal, že hoří strniště a pět balíků slámy na ploše přibližně 7 000 metrů čtverečních. Zaměstnanci zemědělské společnosti, které pole patří, se svojí technikou již oborávali požářiště.

Táborští profesionální hasiči, kteří se na místo dostavili se dvěma cisternami, nasadili na uhašení dva útočné proudy a otočnou proudnici z jedné z cisteren. V obci Slapy libějická jednotka zřídila čerpací stanoviště, táborští dobrovolní hasiči nasadili na likvidaci požáru další dva vysokotlaké proudy z dalších dvou cisteren. Po úplné likvidaci požáru velitel zásahu provedl závěrečný průzkum termokamerou. Žádná ohniska již nebyla nalezena. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace