Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

    neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

    Pohádka

  • Lollipopz - Tábor

    neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

    Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Umění ve městě ve Veselí odstartovalo čtvrtý ročník

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

VESELÍ NAD LUŽNICÍ – V parku mezi dvěma řekami u kulturního domu se v pátek v podvečer 7. června pomalu scházeli lidé. Očekávali vernisáž čtvrtého ročníku výstavy Umění ve městě. Záštitu nad sochařskou výstavou v exteriérech města převzal starosta Vít Rada. Návštěvníci mohli obdivovat dvě díla. Poblíž Lužnice s výhledem na vodu a dominantu Veselí sousoší od Vojtěcha Trochy s názvem Gauč a křeslo. Každý se může uvelebit u pejska a dvou kočiček. Opodál v jezírku svítily nápisy vymyšleným písmem od streetartového výtvarníka Michala Škapy.

Akce se zúčastnil Michal Trpák, iniciátor celého projektu, který běží již dvanáct let. Nejvíce děl a nejdelší tradici má Umění ve městě v Českých Budějovicích. Přijel také Michal Škapa se svými dvěma synky Ralfem a Felixem. Autor sousoší se pro zaneprázdnění omluvil.

A co že skrývají nápisy v jezírku? „Žlutý text vyjadřuje, že každý má víru ve svém srdci. Oranžový se týká mezilidských vztahů a lásky. Oba jsou od amerických hudebníků. Vždy si vybírám nějaké náměty podle naladění," uvedl Michal Škapa.

Koncert pěveckého sboru Anonym Voice ze Soběslavi přímo uvnitř betonového jezírka akci završil. Vernisáž podpořily Pizzerie Palermo Veselí a rozvoz pizzy U Nádraží Soběslav.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace