• Snímek 51

středa 24.4 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

Divadelní představení.

UŽ JEN 6 DNŮ: Poslední prověrka Eliťáků před startem cyklokrosového MS

HOOGERHEIDE – Osmitisícové holandské městečko nedaleko belgických hranic dnes hostilo poslední závod cyklokrosového Světového poháru. Ten byl zároveň poslední prověrkou před nadcházejícím MS, které se jede příští víkend v Táboře. A tak oči všech fanoušků cyklokrosu, reprezentačních trenérů, funkcionářů a dalších členů národních cyklokrosových týmů velmi bedlivě sledovaly, jak to na trati vypadalo.

V kategorii Elite trenér České cyklokrosové reprezentace Stanislav Bambula bedlivě sledoval Michaela Boroše, Radomíra Šimůnka, Tomáše Paprstku, Lubomíra Petruše, Matěje Lasáka a Vladimíra Kyziváta. Martin Bína dal před startem přednost přípravě na MS a v Hoogerheide se neobjevil.

Hned od samého začátku byl závod jednoznačnou holandskou a belgickou záležitostí. Do čela se hned v prvním kole dostal Mathieu Van der Poel a děly se věci nevídané. Dvacetiletý mladíček, který se nechal u UCI „postaršit“ aby v Táboře mohl startovat v kategorii Elite a vůbec se netají ambicí získat titul cyklokrosového šampiona, nedal nikomu ze soupeřů šanci a předvedl naprosto dokonalou One man show. Skvělou jízdou neustále zvyšoval svůj náskok až na na celkovou hodnotu minuta a půl. Mathieu van der Poel (NED) jednoznačně vyhrál s více než minutovým náskokem před Belgičanem Wout van Aertem (+ 01:04) a jeho reprezentačním kolegou Gianni Vermeerschem (+ 01:21).

Z českých reprezentantů dojel nejlépe na devatenáctém místě Radomír Šimůnek (+ 04:14). 23. skončil Michael Boroš (+ 04:30), 25. Tomáš Paprstka (+ 04:55), 45. Lubomír Petruš (- 2 kola), 49. Matěj Lasák (- 3 kola), 56. Vladimír Kyzivát (- 4 kola).

Táborsko, kde jsou mimochodem před touto událostí vyprodané veškeré ubytovací kapacity široko daleko, je polepené fandovskými i burcujícími plakáty a hesly. Jedno z nich slibuje: Máme dobrý tým!

Chcete ho o příštím víkendu vidět?

Nabízíme vám možnost získat lístek zadarmo. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku, která zní:

Jaké místo obsadila Kateřina Nash na světovém šampionátu, v Táboře v roce 2010?

Odpověď napište formou SMS ve tvaru JCT mezera CYKLO mezera a VAŠE ODPOVĚĎ (číslem). SMS odešlete na číslo 900 06 09. Ze správných odpovědí vylosujeme tři , kterým zašleme volnou vstupenku na oba soutěžní dny Táborského šampionátu. Hlasovat můžete od tohoto okamžiku do poledne v pondělí 26. ledna 2015. Třem vylosovaným se ozveme hned po losování telefonem. Cena jedné SMS je 9 korun včetně DPH. Technicky provozuje Erika a.s., www.erika-as.cz.

Zítra na tomto místě naleznete další soutěžní otázku a soutěž bude pokračovat za stejných podmínek.