Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

    Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

    O legendárním šumavském převaděči.

  • Kavárnička

    Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

V desetileté Galerii Fara zahájili výstavu Quaranta quattro

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – Galerie Fara slaví deset let. K této příležitosti vydali krásný a obsáhlý katalog. Uvádí jména všech umělců, kteří zde vystavovali. Je jich pěkná řádka tuzemských i ze zahraničí. Publikaci pokřtili na vernisáži výstavy Quaranta quattro Václava Hrůzy v pátek 8. listopadu v podvečer. Na další úspěšné výstavy v galerii a na zdraví připili starosta Jiří Šimánek, kurátor galerie Pavel Talich, Václav Hrůza a Vlastimil Slabý. Ten také návštěvníkům shrnul umělecké počiny vystavovatele: „Václav Hrůza poctivě pracuje. Jeho práce mohli lidé spatřit již na mnoha výstavách, ve veřejném prostoru, jsou také v soukromých sbírkách.

 

Spolupracuje mino jiné se zvonařem Michalem Votrubou. Těším se z Václavova přátelství."

Pod tajemným názvem výstavy v italštině čtyřicet čtyři se skrývá časová vzdálenost od zahájení studií na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze současně vystavujícího výtvarníka. Předtím vystudoval grafickou školu v Helichově ulici v Praze. 

S Michalem Votrubou spolupracoval Václav Hrůza třeba na zvonu pro Betlémskou kapli v Praze v roce 2015. V roce 2017 vystavoval v německém Pasově svou keramiku spolu s německým malířem Herbertem Muckenschnablem, který ho vyzval, aby s ním vystavoval.

Na vernisáži vystoupil smyčcový kvartet ZUŠ Sezimovo Ústí pod vedením Heleny Hýnové. Václav Hrůza dostal dárek a Helena Hýnová kytici.

Výstava nabízí široký záběr výtvarných technik. Určitě stojí za zhlédnutí. K vidění bude v plánské Galerii Fara do 20. prosince.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace