Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Varhanní půl maraton

    Úterý 25.6 17:00 - Soběslav, Kostel sv. Víta

    Koncert.

  • Divadlo Járy Cimrmana - Němý Bobeš

    Úterý 25.6 19:30 - Vodňany, MěKS

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

V Plané vystavují obrazy dospělých žáků táborské základní umělecké školy

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – V prostředí vzdušné výstavní síně v budově plánského městského úřadu se v pondělí 3. června uskutečnila vernisáž výstavy prací dospělých žáků ZUŠ Tábor. „Jsem moc rád, že jsme v Plané našli svůj azyl,“ uvedl jejich učitel akademický malíř Teodor Buzu. „Ve výtvarném kroužku má Teodor Buzu samé dospělé lidi, ještě k tomu s převahou žen. O to je to těžší,“ uvedl s úsměvem starosta Jiří Šimánek.

Obrazy od devatenácti vystavujících se pohybují svým zaměřením od realizmu k abstrakci, působí optimisticky. Autoři pomocí barevného ladění vystihují určitou náladu, každý svým osobitým způsobem. Dohromady tvoří vystavená díla krásnou všehochuť.

„Dobrý obraz je realizovaný sen," říká Teodor Buzu.

Lidé se sešlo na vernisáži spousta. K výtvarnému zážitku pořadatelé nachystali i pestré občerstvení. O hudební doprovod se postarala skupina Starý psi a mladý kočky.

Výstava určitě stojí za zhlédnutí. Je na co se dívat. Od zákoutí v Provence po hory na Slovensku, od portrétů žen přes květinové variace po inspiraci abstrakcí.

Jak vnímá Teodor Buzu rozdíl mezi dětskými žáky a žáky z řad dospělých, přinese středeční Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace