Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Agrolesnictví s Františkem Langmajerem

    pondělí 15.7 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Hanakuso (JAP) + Dáša fon fĺaša (SK)

    pondělí 15.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert - folk-punk-rock.

Zobrazit všechny události
 

V Podolsku už neplatí zákaz koupání. Zhoršení na Lipně

JIŽNÍ ČECHY - Krajská hygienická stanice v tomto týdnu zrušila zákaz koupání v Podolsku na Orlické přehradě. Zákaz vyhlásila 1. srpna kvůli překročeným limitům sinic a chlorofylu-a v míře, která mohla hrozit poškozením zdraví. Voda nevhodná ke koupání je nově u pláže v Černé v Pošumaví a dlouhodobě ve Vojníkově na Orlíku.

Také na Podolsku u Orlické přehrady voda podle hygieniků nadále vhodná ke koupání není. Ohroženi mohou být zejména alergici, děti a těhotné ženy. Zrušen však již byl zákaz koupání. Dlouhodobě nevhodná ke koupání je také voda ve Vojníkově na Orlické přehradě. Nyní se do této kategorie zařadila i pláž v Černé v Pošumaví, kde se rovněž u hladiny drží vrstva sinic.

Naopak kvalitní vodu vykazuje rybník Hejtman v Chlumu u Třeboně. Přijatelná je voda na Radavě na Orlíku a na Lipenské přehradě v Horní Plané nebo přímo v Lipně nad Vltavou.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace