Kdy a kam

  • Naše třída

    Úterý 22.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Emocionální drama.

  • Maškarní ples

    Úterý 22.1 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

    Projekce opery.

Zobrazit všechny události
 

V táborském divadle se otevřela výstava Osmašedesátý

Fotograf Jára Novotný.

Fotograf Jára Novotný.

TÁBOR – Ve výstavní síni Evárium táborského divadla a divadelní galerii byla dnes vpodvečer slavnostně otevřena výstava fotografií Járy Novotného, doplněná dobovými dokumenty ze sbírek Husitského muzea v Táboře. Výstava připomíná 50. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Našli odvážní fotografové jako byl Jára Novotný, kteří i přes nebezpečí dokumentovali tehdejší události v Táboře a v Soběslavi.

Vernisáž výstavy zahájila ředitelka divadla Linda Rybáková. Zdeněk Žalud z Husitského muzea návštěvníky zasvětil do událostí roku 1968. Třetím řečníkem byla pamětnice, tehdejší zaměstnankyně regionálních novin Palcát Jaroslava Vosátková a po ní na svoji činnost v roce 1968 zavzpomínal fotograf Jára Novotný. Nakonec přispěl k úvodu výstavy i ředitel Husitského muzea Jakub Smrčka.

Zhruba třicítka návštěvníků si výstavu prohlédla a vernisáž pokračovala promítáním dokumentu režiséra Zdeňka Flídra Písně proti tankům, který zachytil atmosféru po okupaci prostřednictvím lidové slovesnosti, vzpomínek zúčastněných a dobových fotografií.

Výstava bude otevřena do 30. srpna, v úterý a čtvrtek vždy od 15 do 17 hod a v dobách večerních vystavení divadla.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace