banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Výrobnu lahůdek v Týně pohltily plameny

Požár výrobny lahůdek v Týně nad Vltavou. , Autor: HZS Jihočeského kraje

Požár výrobny lahůdek v Týně nad Vltavou.     Autor: HZS Jihočeského kraje

TÝN NAD VLTAVOU – Pravděpodobně technická závada byla příčinou včerejšího požáru ve Společenském domě na náměstí Mládeže v Týně nad Vltavou. Na místě zasahovaly osádky cisteren profesionálních hasičů z Týna nad Vltavou a svoláni také byli místní dobrovolníci. Jako posilová jednotka k požáru vyjela výšková technika HZSP ČEZ.

Do objektu, ze kterého se valil hustý černý kouř, vnikli hasiči nejprve zadním vchodem. Uvnitř museli další dveře překonat násilnou cestou, aby se dostali až do zadní části objektu, kde se nacházelo ohnisko požáru. Hadicové vedení pak zasahující hasiči na rozhodnutí velitele zásahu natáhli z druhé části domu, a to přes prodejnu potravin. Již po několika minutách se podařilo požár dostat pod kontrolu – krátce před půl šestou byla nahlášena lokalizace požáru. Poté zasahující hasiči pokračovali v dohašování. Pomocí termokamery byla hledána další možná skrytá ohniska. Jednotky také rozebraly velkou část vzduchotechniky. Žádná další ložiska už však nebyla nalezena. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v půl desáté.

Zásah jednotek byl komplikován silným zakouřením celého objektu. Hasiči prováděli průzkum i hasební práce v dýchací technice. Požářiště ještě monitorovali po celou noc.

Předběžná škoda byla na zničeném zařízení výrobny a zasažených potravinách vyčíslena na dva miliony korun. Vyšetřovatel HZS bude na místě požáru ještě provádět své šetření. Je tedy možné, že se výše vzniklé škody může změnit.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace