Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Country tancování

    středa 20.11 10:00 - Písek, KD

  • Géniové světové hudby v klavírních proměnách

    středa 20.11 19:00 - Písek, Trojice

    Jiří Pazour – skladatel, koncertní klavírní improvizátor a pedagog Pražské konzervatoře.

Zobrazit všechny události
 

Začala soutěž dětských a mládežnických časopisů

Třeboňský časopis GYM získal loni 1. místo , Autor: ICM

Třeboňský časopis GYM získal loni 1. místo     Autor: ICM

JIŽNÍ ČECHY – Včera, v pondělí 13. ledna, bylo vyhlášené krajské kolo osmého ročníku celorepublikové soutěže školních časopisů a novin. Jde o časopisy a noviny vydávané žáky základních a středních škol, oddílové a webové časopisy a noviny dětí a mládeže. Uzávěrka je v pondělí 3. března.

 

Celorepubliková soutěž školních časopisů je postupová soutěž. Je otevřená pro všechny, kteří vydávají časopisy nebo noviny v tištěné nebo elektronické podobě pro své spolužáky nebo kamarády. Ať už v podobě školních, klubových nebo oddílových periodik . 

Pro účast v celorepublikové části soutěže je potřeba úspěšně projít krajským kolem. Pod gescí jihočeských Informačních center pro mládež v Jihočeském kraji se v letošním roce uskuteční krajské kolo soutěže už počtvrté. 
Z každého kraje postoupí do celostátního kola maximálně dva časopisy z každé kategorie a maximálně jeden časopis z kategorií obsah, grafika a titulní strana.
Hodnotit se bude obsah časopisu, autorství, zpravodajství - dění ve škole, v městě, obci, Evropy a Jihočeského kraje, kvalita rozhovorů, obsah rubrik, inovace, poradenství, autorská tvorba, stylistika, jazyková stránka, grafika, struktura, autorské fotografie, jednotný formát písma a grafického projevu, titulní strana, originálnost názvu časopisu, grafické zpracování názvu, celkový dojem z titulní strany, tiráž, označení článků, posun od minulého roku a celkový dojem z časopisu.
Soutěžní kategorie jsou časopisy a noviny vydávané žáky základních škol, a to prvního stupně, které jsou vytvářené pouze žáky prvního stupně; společné pro žáky prvního a druhého stupně; pouze pro žáky druhého stupně; časopisy a noviny vydávané žáky středních škol; oddílové časopisy a webové časopisy a noviny, kde se kromě základních kritérií hodnotí i funkčnost redakčního systémy.
V jižních Čechách se školní noviny a časopisy registrují elektronicky na webových stránkách http://goo.gl/uNzvaZ.
„Do soutěže se posílají alespoň dvě čísla z roku 2013 a 2014, a to na adresu Informační centrum pro mládež Tábor, Farského 887, 390 02 Tábor, Školní časopisy – krajské kolo Jihočeského kraje - doplňte název časopisu a přiložte vytištěnou přihlášku (stačí print screen). Vyhlášení výsledků Jihočeského krajského kola soutěže školních novin a časopisů bude do 30. dubna,“ upřesnil za organizační štáb Jihočeského krajského kola celorepublikové soutěže školních novin a časopisů Václav Pavlík z Informačního centra pro mládež Tábor.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace