banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Život v právu

  středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

  Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

 • Drahá legrace

  středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Zastupitelstvo schvalovalo majetkové převody, město připravuje strategický plán rozvoje

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

SOBĚSLAV – Ve středu 17. dubna se v podvečer v malém sále kulturního domu v Soběslavi sešlo 20 zastupitelů a kolem deseti občanů. Zastupitel Miloš Šimek (Sdružení ODS a NK) se ze zasedání omluvil. Na programu byla změna číslo 1 rozpočtu města v roce 2019 a závěrečný účet města za rok 2018. Na jednání zastupitelé v majetkových převodech schvalovali prodej bytu v domě čp. 373/II v ulici Na Ohradě.

Výběrové řízení bylo vedeno formou obálkové metody. Přišlo 16 nabídek. Z toho první dva zájemci odstoupili. Byt bude prodán třetímu zájemci, kterým je Vendula Bryllová. V diskuzi vystoupil František Dukát (KSČM). „Pozastavil jsem se nad tím, že se město bytu zbavuje. Měly by se vytvářet startovací byty. Všude připravují podmínky pro mladé," uvedl zastupitel Dukát.

Starosta Jindřich Bláha (Sdružení ODS a NK) k tomu sdělil: „Ostatní byty v domě byly již prodány. Chtěli bychom, aby celek byl soukromý. Pokud stát vytvoří vhodné podmínky, rádi jako město budeme byty stavět." Zastupitele Martina Kákonu (Piráti pro Soběslav) zaujalo, že první dva zájemci odstoupili. Zeptal se, zda byla vybíraná záloha. Odpověď zněla: nebyla. Zastupitelé prodej schválili, František Dukát se při hlasování zdržel.

V bodu různé se Kateřina Růžičková zeptala, v jakém stavu je strategický plán rozvoje města. Starosta Jindřich Bláha odpověděl: „Nyní se bude vybírat firma, která strategický plán rozvoje města zpracuje. Rada ji bude vybírat na svém zasedání za 14 dnů. Pak se dokument projedná s občany, aby se mohli vyjádřit. Před koncem roku, nejdéle po Novém roce by měl být plán hotový."

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Bláha je zločinec 

  Reagovat

   

  Soběslav je super klondajk pana Bláhy a jeho kývačů. Není už tedy vůbec podivné, že byt vysoutěžila paní se stejným jménem jako pan tajemník. Ach ty náhody...

  Vloženo 19.4.2019 13:57:30

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace