Kdy a kam

  • Zastavení v čase

    středa 20.2 16:30 - Strakonice, Šmidingerova knihovna, Pobočka za parkem

    Krátké setkání, ztišení, verše Edgar Allan Poe, poetická próza John Steinbeck.

  • Pjér la Šéz a Jindřich Jašík

    středa 20.2 18:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Beseda na téma: nemoc vs. duševní moc.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Závod MČR v motoskijöringu v Chotčinách zrušen

MČR v motoskijöringu v Chotčinách u Chýnova v sobotu 16. února neproběhne.

MČR v motoskijöringu v Chotčinách u Chýnova v sobotu 16. února neproběhne.

CHOTČINY – V sobotu 16. února 2019 měl v Chotčinách u Chýnova proběhnout předposlední závod MČR v motoskijöringu. Měl to být jediný závod šestidílného seriálu na území jižních Čech. Z důvodu velké nepřízně počasí (obleva) však museli pořadatelé tento závod zrušit.

 

Letos proběhly pouze dva úvodní lednové podniky seriálu MČR v Klášterci nad Orlicí a v Rudníku v Podkrkonoší. Únorové závody v Dalečíně a v Letohradě již musely být z důvodu oblevy zrušeny. Navzdory dobře rozjetému seriálu této zajímavé adrenalinové disciplíny, kdy za sebou jezdec na terénním motocyklu táhne na laně lyžaře, bohužel nepřízeň počasí zrušila i další plánovaný závod seriálu v Chotčinách.

Přitom již od ledna byla trať připravena, její profil byl uválcovaný a zmrzlý, po celém obvodu dráhy byly též nahrnuty z obou stran sněhové mantinely. Ještě týden před akcí trať splňovala všechny parametry pro kvalitní mistrovský závod. V pohotovosti byl připraven i celý pořadatelský sbor.

„Nechtěli jsme, aby se opakovala předloňská situace, kdy se během mistrovského závodu v Chotčinách do rozježděného sněhu opřelo sluníčko a odpolední finálové jízdy se dojížděly spíše na blátě než na sněhu, což je logicky problém především pro lyžaře. Proto jsme se nakonec rozhodli sobotní podnik zrušit," sdělil za pořadatelský sbor Evžen Zadražil a dodal, že vzhledem k počasí neproběhne ani volný závod pro regionální jezdce. „Pokud by přeci jen zima ještě nějaký další víkend vystrčila růžky, budeme všechny o případném konání motoskijöringových závodů na jihu Čech informovat," dodal Zadražil.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace