Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tři sestry

    pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

    Koncert.

  • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

    pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Změní se České Budějovice znovu v bitevní pole?

Červencové nepokoje v Českých Budějovicích , Autor: Jaroslava Petrášková

Červencové nepokoje v Českých Budějovicích     Autor: Jaroslava Petrášková

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Příští týden, v sobotu 24. srpna, se může Česká republika opět stát bojištěm. Na tento den plánují radikálové konání dalších protestních akcí. K těm vyzývá pozvánka "Společně proti cikánskému teroru a policejní brutalitě," která se objevila na webových stránkách extrémistické organizace Svobodný odpor. Plánují se protesty po celé zemi. Podle námi oslovených odborníků je cílem oslabení policejních sil, při potenciálních zásazích. Dokud se jednalo o jednotlivé akce, měli policisté díky posilám z jiných regionů vždy převahu. Tentokrát by tomu už tak být nemuselo.

Stejně, jako i v jiných městech, chystají radikálové protestní akci znovu i v Českých Budějovicích. Podle ohlášení, které dorazilo na českobudějovický magistrát, počítají svolavatelé se začátkem v 15 hodin. Účastníci by se měli sejít v centru města na Lannově třídě a pak se vydat na pochod směrem k českobudějovickému výstavišti. Akce je nahlášena jako celostátní protest proti systému sociálních dávek a černému rasismu.

A odtud, je to už coby kamenem dohodli na českobudějovické sídliště Máj. Právě tady vypukly 29. července první nepokoje, které potom sužovaly obyvatele krajského města dalších čtrnáct dnů. Ironií osudu je, že budějovické nepokoje odstartovala rvačka na dětském hřišti v ulici M. Chlajna. Zhruba padesát metrů od oblasti střední Volfovky.   

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace