banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Znovu hasičský sběr šrotu o sele a další ceny

Loňští vítězové spolu s jednatelkou firmy Markétou Štrubínskou.

Loňští vítězové spolu s jednatelkou firmy Markétou Štrubínskou.

JIŽNÍ ČECHY – Od 1. března se znovu rozběhla soutěž jihočeských dobrovolných hasičů ve sběru starého železa. Vítězové opět získají selátko na gril a sud piva. Firma FAST KOVOŠROT s provozovnami v Táboře, Milevsku, Českých Budějovicích, Soběslavi a Humpolci soutěž pořádá už potřetí. V loňském roce se zapojilo 40 hasičských sborů a obcí a v součtu nasbírali téměř 150 tun železa.


Vítězní dobrovolní hasiči z Lišova na Českobudějovicku obhájili první příčku z předchozího ročníku, když odevzdali 18 tun. Druhé místo patřilo obci Kovářov s devíti tunami železa a jako třetí se umístila obec Nadějkov s více než šesti tunami. Hasiči, kteří uspořádají železné soboty a sběrové akce, mohou odvézt šrot do nejbližší sběrny FAST KOVOŠROT sami nebo si telefonicky odvoz dohodnout na čísle 725 936 153. Soutěž trvá do konce května a množství starého železa odevzdané během této doby lze sčítat. 

„Vážíme si zúčastněných hasičských sborů, obcí a všech, kdo svým sběrem přispějí soutěžícím. Propojení kovošrotu a hasičů je již tradicí, ve které s radostí pokračujeme a jsme rádi, že tím podpoříme všechny týmy. Za odevzdané železo samozřejmě dostanou zaplaceno a na ty nejlepší opět čekají atraktivní ceny,“ přiblížila jednatelka firmy Markéta Štrubínská. Nastává jen jedna změna. Selátko, které vítězové uplynulých dvou ročníků dostávali živé, bude již připravené na rožeň. „Prostě nám ho bylo líto,“ vysvětluje Markéta Štrubínská.

K seleti vítězové dostanou i padesátilitrový soudek piva, za druhé místo bude uzená kýta a sud piva a třetí v pořadí obdrží věnec špekáčků a třicet litrů piva.
Přihlášky do soutěže se přijímají e-mailem na kofronova@fast-kovosrot.cz nebo telefonicky na čísle 725 936 153.

-pr-  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace