Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tradiční benefiční vánoční koncert

    pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

  • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

    pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

ZUŠ Open se blíží, mladí umělci se představí 24. května

JIŽNÍ ČECHY – Do druhého ročníku ZUŠ Open, celostátního happeningu základních uměleckých škol, se zapojí i jihočeské „zušky“. Akce mladých umělců se uskuteční ve čtvrtek 24. května, a to ve 330 městech a obcích po celé republice. Na co se mohou těšit Jihočeši?

V Českém Krumlově je připraven pestrý program na náměstí Svornosti, kde odpoledne proběhne Promenádní koncert Dechového orchestru a Krumzušbandu v očích malířů. Českokrumlovskou synagogu rozezní Swingový koncert. Umění napříč městem zažijí Strakonice, zde se program uskuteční na hradě. Neobvyklou návštěvu mladých umělců zažije Seniorcentrum v Českých Budějovicích a českobudějovická ZUŠ B. Jeremiáše v rámci dne otevřených dveří připravila odpolední koncertování v Sukově sále a na školní zahradě.

V Písku začne program ZUŠ Open koncertem pro mateřské školy, následovat bude vernisáž výstavy prací žáků výtvarného oboru a den bude zakončen Velkým koncertem, přehlídkou školního orchestru a školních souborů v Divadle Fráni Šrámka. V Soběslavi se diváci mohou těšit na koncert, kde vystoupí například žáci dechového či houslového oddělení, absolventi a učitelé ZUŠ. Večer slavnostní intrádou zahájí Soběslavský žesťový kvartet. Patronkou a hostem soběslavské ZUŠ bude mezzosopranistka Karolína Bubleová-Berková. Program je připraven i v mnoha dalších městech kraje.

ZUŠ Open na jihu Čech

Bechyně, Blatná, Borovany, České Budějovice, Český Krumlov, Dačice, Jindřichův Hradec, Kaplice, Milevsko, Písek, Prachatice, Sezimovo Ústí, Stachy, Strakonice, Tábor, Trhové Sviny, Třeboň, Týn nad Vltavou, Velešín, Veselí nad Lužnicí, Vimperk, Vlachovo Březí, Vodňany, Volary, Volyně, Zliv

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace