banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Black and white

  neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

  Koncert.

 • Strakonický drak

  neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

  Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Tahanice kolem černých staveb v táborské zoo neskončila. I nový majitel si dává načas

Ilustrační foto z táborské zoo. , Autor: Zoo Tábor

Ilustrační foto z táborské zoo.     Autor: Zoo Tábor

TÁBOR - Zoologická zahrada Tábor stále řeší problémy s černou výstavbou jedenácti budov, zařízení a oplocení, které v rozporu se stavebním zákonem zřídil bývalý majitel Libor Hrubý. V srpnu letošního roku podal současný majitel Evžen Korec (ZOO získal za 16,2 milionu Kč) odvolání proti nařízení táborského stavebního úřadu o předložení dokumentace k odstranění nepovolených staveb do tří měsíců. Uvádí v něm, že nebyl stavebníkem těchto staveb, ani jejich iniciátorem, takže vzniklou situaci nezpůsobil. Žádal proto prodloužení termínu. Táborský stavební úřad jeho námitku uznal, proto lhůtu v prosinci prodloužil do konce června 2019.

 

Nařízení o odstranění staveb nerespektoval za svého působení ani Libor Hrubý. Nový majitel Evžen Korec znovu otevřel ZOO k 30. červnu 2015. Při této příležitosti se vyjádřil, že věří, že se mu rychle podaří vyřešit i problém s černými stavbami. „Jsem developer a věřím, že náš sektor inženýringu zajistí vyřešení této věci v krátké době," dodal tehdy.

Leč nestalo se ani téměř po třech letech. Teprve příští rok v létě má Korec předložit zatím jen dokumentaci k likvidaci nepovolených staveb. Otázkou tedy je, jak to skutečně myslí s dodržováním stavebního zákona. Zatím už léta píší úředníci táborského stavebního úřadu nařízení o odstranění, která nerespektoval Hrubý a Korec si také dává načas.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace