Kdy a kam

  • Naše třída

    Úterý 22.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Emocionální drama.

  • Maškarní ples

    Úterý 22.1 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

    Projekce opery.

Zobrazit všechny události
 

Tatínci z Táborska uspořádali ženský rybářský závod v Bernarticích

Tak po tomhle úlovku už byla Alena Martinů jasnou favoritkou... , Autor: Miroslav Pejčoch

Tak po tomhle úlovku už byla Alena Martinů jasnou favoritkou...     Autor: Miroslav Pejčoch

BERNARTICE - Skupina přátel z Táborska, která si říká Tatínci, uspořádala v sobotu 9. června pro své manželky rybářský závod. Akce proběhla v Bernarticích na sportovním Zámeckém rybníku. Ženy chytaly na jeden prut a na dvě kola. První se odehrálo od deseti dopoledne do oběda a druhé začalo ve tři a skončilo v pět odpoledne. Jednalo se o první ročník, a tak počet závodnic nebyl vysoký - konkrétně šest. Účastníků akce však bylo dvacet. A nebyli to jen zvědavci. Drtivá většina závodnic totiž nikdy ryby nechytala a tak ostatní napichovali háčky, nahazovali a podebírali ryby. Ženy poté musely rybu zaseknout a přitáhnout ke břehu. Ulovený kapr byl za dva body a plevelná ryba za jeden.

Zvítězila Alena Martinů z Tábora, která nasbírala 16 bodů a hlavně vytáhla velikého kapra, který měl 82 centimetrů a vážil kolem devíti kilogramů. Druhá byla Jiřina Bednářová rovněž z Tábora. Chytala poprvé v životě a měla pouze o tři body méně. Třetí místo vybojovala táboračka Marie Martinů, kterou stíhaly Jana Hloupá a Hana Fuková. Šesté místo zbylo na Janu Ondřejovou, které se nepodařilo ulovit nic.

A víc už ze zákulisí akce prozradíme v novinách.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace