Kdy a kam

  • Výlov rybníka Markovec

    středa 14.11 - Mladějovice, Žižkova mohyla

  • Tomáš Klus

    středa 14.11 19:00 - Tábor, hotel Palcát

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Tento mladík shodil čerpadláře z kapoty. U benzínek neplatí. Neznáte ho?

BENEŠOVSKO - Benešovští a táborští policisté společně pátrají po mladíkovi z fotografie, který v červnu opakovaně ujížděl Fordem Mondeo od čerpacích stanic u Votic a v Mezně na hranici táborského okresu. Žádají veřejnost o pomoc, pokud zloděje poznáte, informujte neprodleně linku 158.

 

Poprvé mladík nezaplatil 9. června v 00.59 hodin na benzinové čerpací stanici u Votic na silnici I/3 ve směru na Tábor. Přijel v osobním vozidle tovární značky Ford Mondeo, provedení hatchback, stříbrné barvy. Je možné, že na zadní straně vozidla, na pátých dveřích, má auto sportovní křídlo. Vozidlo má střešní okno, což u těchto typů není běžné. Před střešním oknem je upevněna anténa. Kola vozu jsou ocelová. Dle záznamu z kamer lze soudit, že ročník výroby vozidla je 2001 až maximálně 2003. Na přední ani na zadní straně auto při tankování nemělo poznávací značky. Pachatel s tímto vozidlem přijede vždy ke stojanu z levé strany, následně zhruba 1 – 2 metry couvne zpět, odklopí zevnitř vozidla víčko nádrže, které se nachází  na pravé straně karoserie a jde tankovat.

Druhý případ se stal dne 19. června v 00:21 hodin na benzinové čerpací stanici u dálnice D3 – Mezno, opět ve směru jízdy na Tábor. I tentokrát muže při jednání zachytily nainstalované kamery. Stejným způsobem natankoval naftu do vozidla a následně ujížděl opět směrem na Tábor.

Třetí případ se odehrál dne 30. června ve 22.50 hodin na stejné benzinové čerpací stanici u dálnice D3 – Mezno. Opět začal tankovat naftu do vozidla. V odjezdu se mu pokusil zabránit zaměstnanec čerpací stanice. Nejprve na mladíka volal, ten ale sednul do auta a chtěl ujet. Zaměstnanec se mu v tom pokusil zabránit tím, že se položil na předek vozidla. Mladý řidič ale zařadil zpátečku a s držícím se zaměstnancem na autě takto couval zhruba 30 metrů, dokud pracovník čerpací stanice z kapoty nespadl. Incident se naštěstí obešel bez zranění.

Mladíkovi na snímcích je zhruba 20 – 30 let. Je štíhlé sportovní postavy, vysoký 190 – 195 cm. Má podlouhlý obličej a středně dlouhé hnědé vlasy. Mluví česky bez přízvuku. Dne 19. června byl oblečen do šedé mikiny s kapucí. Ta má na přední straně nápis Nike se znakem – fajfkou. Na nohou měl tmavé úzké džíny. Obut byl do červených tenisek s bílou podrážkou. Posledního června byl oblečen do khaki zeleného trička s krátkým rukávem. Na nohou má opět tmavé úzké džíny. Obut je do stejných bot – červené tenisky s bílou podrážkou.

Je možné, že mladík ujel i od jiných čerpacích stanic, policie v tom případě žádá jejich zaměstnance, aby se ozvali.  Pátrá také po tomto vozidel Ford Mondeo, se kterým od benzinek pachatel ujížděl. Jakékoliv poznatky, které by pomohly objasnit situaci a mohly vést k odhalení totožnosti muže, přijmou policisté na telefonním čísle 974 871 760. Využít můžete také linku tísňového volání 158.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace