Kdy a kam

 • Žena z Korinta

  pondělí 17.12 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní hru zahraje Divadlo Viola.

 • KPH - Česká mše vánoční

  pondělí 17.12 19:00 - Strakonice, KD

  Tradiční vánoční koncert s Rybovou mší a s pásmem vánočních koled „Splnilo se písmo svaté“. Součástí koncertu je rozsvícení adventního věnce.

Zobrazit všechny události
 

Teplárna zatočila se starými kotly na topný olej

PÍSEK – V pátek 17. srpna byl slavnostně uveden do provozu zbrusu nový plynový kotel ve výtopně Samoty, kterou provozuje písecká Teplárna. Výtopna v ulici Za Pazdernou slouží jako záložní zdroj využívaný hlavně v době plánovaných odstávek teplárny v létě. Od roku 1975 tu byly využívány k výrobě tepla tři kotle na těžký topný olej, což občas bylo znát na ovzduší. V loňském roce začala ekologizace tohoto zdroje změnou palivové základny na zemní plyn. Nový moderní plynový kotel s výkonem 26 tun páry za hodinu byl do Písku dopraven na jaře a jeho montáž probíhala od května do července. Více v Píseckých postřezích.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Já bych ani nesmekal - pálit plyn bez toho, aby to vyrábělo současně i elektřinu, by mělo být penalizované od státu. Jediná omluva je to, že to (snad) nepojede mnoho dnů v roce.

  Vloženo 18.8.2018 23:37:35

 • jk 

  Reagovat

   

  Kdybych nosil klobouk určitě bych smekl.

  Vloženo 18.8.2018 11:18:47

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace