Kdy a kam

  • Novoroční zpívání s Rosťou Homolou

    pondělí 21.1 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  • Bookstart aneb S knížkou do života

    pondělí 21.1 9:30 - Tábor, Městská knihovna

    Setkání skupiny rodičů s dětmi.

Zobrazit všechny události
 

Tmavý Klostermann dostal od sládka pivovaru bratříčka

Ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený.

Ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený.

STRAKONICE – V den 170. výročí narození spisovatele Karla Klostermanna, v úterý 13. února, vyslal Dudák – Měšťanský pivovar Strakonice ke svým zákazníkům nové pivo. Je to světlý dvanáctistupňový ležák Klostermann, mladší bratříček polotmavého třináctistupňového ležáku Klostermann, který se vyrábí už deset let.

Kmotrem nového piva je ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený. Ne náhodou. Spisovatel Klostermann miloval Šumavu a jak ředitel uvedl, díky jeho zápiskům se dnes ví, jak Šumava vypadala dříve. „Navíc je letošní rok vyhlášen Rokem pralesů a nás Boubínský prales slaví 160 let od chvíle, kdy byl vyhlášen chráněným územím,“ poznamenal Pavel Hubený.

Na slavnosti v Degustovně v pivovaru nechybělo vedení společnosti a pozvání přijal také jednatel Institutu Karla Klostermanna se sídlem ve Štěkni František Sáček.

Kmotr samozřejmě světlému pivu Klostermann popřál: „Mám rád hořká piva, tohle je vynikající, chmel je v něm krásně umístěn. Je to luxusní nápoj. Drahý příteli, přeji ti, ať jsi nejprodávanějším pivem, ať tě lidé chtějí a ať jim chutnáš, tak jako mne. Hodně štěstí.“

Jaká je receptura nového piva a mnohem více se dočtete v aktuálním Týdeníku Strakonicko, který je ode dneška na pultech.   

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace