banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Třeboňské lázně Aurora budou mít venkovní wellness, proti záměru vznikla petice

 Autor: Lázně Aurora

    Autor: Lázně Aurora

TŘEBOŇ - U lázní Aurora v Třeboni je v plánu stavba venkovního wellness centra. Jeho součástí budou kromě dvou bazénů také hřiště na míčové hry, kuželky, minigolf, ping pong a další dětské hřiště. Záměr ale kritizují zástupci opozice a tvrdí, že se kvůli rozšíření lázní bude muset vykácet část přilehlého lázeňského parku. Za jeho zachování v současné podobě dokonce vznikla i petice, kterou už podepsalo více než 300 lidí.

 

Třeboňská radnice podle opozičních zastupitelů pracuje na změně územního plánu, který by vyjmul přilehlou část parku z "veřejné zeleně" a umožnil na ní další rozšíření venkovního wellness. Podle odpůrců projektu z řad opozičních zastupitelů to znamená, že lesík vedle bazénového komplexu se částečně vykácí, přilehlá část parku bude oplocena a cesta mezi sportovní halou a kolonádou lázní se zruší. "Druhá etapa je o tom, že by se měl obětovat kus lázeňského parku v celkovém rozsahu necelé dva hektary," řekl opoziční zastupitel Jiří Vopátek ze Strany Zelených. Odpůrci kácení zároveň chtějí zachovat park jako oázu klidu a odpočinku. "My tam nechceme ani žádné atrakce pro děti, protože se pohybujeme ve vnitřním lázeňském území. Lázně jsou zdravotnické zařízení a náleží jim příslušná právní ochrana," dodal zastupitel Vopátek. Vlna odporu proti plánovanému wellness centru se zvedla i mezi obyvateli Třeboně. „Nesouhlasím se záměrem vybudovat kolem koupaliště u Lázní Aurora rozsáhlé wellness centrum, a zničit tak lázeňský park. Byl bych pro variantu vybudovat koupaliště na pláži Světa, což by dávalo více výhod než nevýhod. Lázeňský park je nenahraditelný," píše pod peticí Lubomír Adamec.

Vedení radnice ale tvrdí, že celá kauza kolem lázeňského parku u Aurory je nesmysl a žádné stromy se kácet nebudou. "Z části parku bude odpočinková zóna pro lehátka a areál bude oplocený, protože do wellness centra se bude platit vstup. O změnu územního plánu musíme žádat pouze kvůli stavbě plotu. Nepočítá se s tím, že by se tam kácely stromy nebo se dělaly nějaké betonové plochy," vyvrátil spekulace starosta města Jiří Váňa. U Aurory jsou v plánu dva venkovní bazény, jeden plavecký a druhý relaxační. "Přivádíme do lázní bioplyn a z toho se vyrábí elektřina. Při její výrobě vzniká druhotný odpad a to je teplo. Část využíváme k vytápění lázní v zimě a na jaře i v létě se to teplo vypouští do vzduchu," vysvětluje systém vyhřívání plánovaných venkovních bazénů starosta Váňa.

Stavba wellness centra u lázní Aurora bude jedním z hlavních bodů programu jednání zastupitelstva v pondělí 20. května. Kolem tématu se očekává se těsný politický boj.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace