Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Večer otevřených dveří

    pátek 22.11 18:00 - Milevsko, Klášter

    Program: 18.00 – individuální porhlídka klášterních prostor 19.00 – koncert Scholy Gregoriana Pragensis

  • Češi na Měsíci aneb nejen kosmonauti zkoumají měsíc

    pátek 22.11 18:00 - Muzeum Jindřichohradecka, Balbínovo nám. 19, Jindřichův Hradec

    Přednáška lektorky budějovické hvězdárny Jany Nevrklové.

Zobrazit všechny události
 

Třebonští rybáři podali na církevní instituce trestní oznámení. Podle nich jde o podvod

Ilustrační foto

Ilustrační foto

AKTUALIZOVÁNO - 1.6.2016 19:43

JIŽNÍ ČECHY- Cisterciácké opatství Vyšší Brod, římskokatolická farnost Lutová a prelatura Český Krumlov chce podle Rybářství Třeboň Holding zpět rybníky v rámci restitucí podvodem. Alespoň to dnes potvrdil předseda představenstva společnosti Jan Hůda. Firma na všechny tři subjekty podává trestní oznámení, kterým se již zabývá policie.

 

Církev chce zpět do svého vlastnictví řadu rybníků od třeboňských rybářů, například krumlovská prelatura žádá u soudu o rybníky v oblasti Mladošovic, Lhoty a Vlachnovic na Budějovicku. Vyšebrodský cisterciácký řád požaduje například známější rybník Čakovec. Jde o majetky řádově v hodnotě desítek milionů korun. Rybářství Třeboň si to však nechce nechat líbit.

„Privatizoval nás český stát v letech 1991 a 1992, žádná církev po nás nic nechtěla. My jsme si všechny nesrovnalosti vyřešili mimosoudně a najednou po nás chtějí majetek. Církev dostala 59 miliard a s náma se vůbec nebavila a rovnou podává žaloby," kroutí hlavou předseda představenstva Rybářství Třeboň Holding Jan Hůda. Jak také uvedl, společnost má spolehlivé podklady o tom, že představitelé církví, kteří nyní chtějí majetek, byli kolaboranty a spolupracovníky fašistů za války.

„Máme podezření, že se dokonce jedná o podvod, takže jsme policii předali trestní oznámení. Zjistili jsme, že tehdy dokonce některý majetek byl prodán od církvi státu a ten taky žádají zpět. Vidíme to jako dvojí plnění a vnímáme, že to není morální a správné," dodává Hůda. Policie se nyní podnětem zabývá, zatím není jasné, jak věc dopadne.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace