Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Trenér stolních tenistů strakonického Elektrostavu: Podařilo se nám poskládat skvělou partu kluků

STRAKONICE - Byla to spanilá jízda, na níž se bude dlouho vzpomínat! Stolní tenisté strakonického Elektrostavu prolétli třetí ligou jako vichřice. V základní části klopýtli až v závěrečném dvoukole, kdy dostali příležitost nasbírat cenné zkušenosti mladíci, a v play-off si bez problémů poradili s druhým Rakovníkem, nad nímž zvítězili v nejkratším možném čase 2:0 na zápasy (9:5 a 9:3). U Otavy se tak znovu bude hrát druhá liga, na níž se naposledy chodilo v sezoně 2011/2012. Ale jenom u toho zůstat nemusí, je možné, že se další postup bude slavit co nevidět. „S kádrem, o němž mám představy, by měla být povinnost se porvat o první ligu,“ plánuje trenér Vladimír Havlík.

Zařadil byste letošní sezonu mezi ty vůbec nejúspěšnější, nebo stále v klubové kronice figuruje na prvním místě ročník 2012/2013, kdy se u Otavy hrála dokonce druhá nejvyšší soutěž, tedy I. liga?

Samozřejmě už z otázky vyplývá, že první liga má svůj punc a svoji kvalitu. Jedná se o celostátní soutěž jedné skupiny, zatímco druhá liga má dvě skupiny. Nicméně takto fantastický postup plný emocí, radosti a pocitu, že mladí hráči něco dokázali, ve mně zanechal hluboké stopy. Určitě to patří na žebříčku úspěchů do nejvyšších pater.

I když se spolu bavíme více jak týden po tom, co jste postup vybojovali, připadá mi, že je všechno stále živé...

To rozhodně, jelikož play-off se nevyhrává každý rok a ani každé desetiletí. S takto bezvadným týmem to byla radost!

Play-off o postup do druhé ligy vyznělo jednoznačně ve váš prospěch – doma jste zvítězili 9:5 a na stolech Rakovníku dokonce 9:3. Čekal jste tak hladký průběh série?

Je třeba si uvědomit, že po celoroční snaze rozhodují o osudu dva, nebo maximálně tři zápasy. To je vždy ošidné. Rakovník měl svoji kvalitu, ale myslím, že jsme ji měli ještě větší a potvrdili jsme to ve dvou zápasech.

Na tohoto soupeře jste si pořádně věřili, brali jste ho přijatelnějšího než El Niňo Praha E. Přesto, na co jste upozorňoval své svěřence, aby si dali pozor? Nebylo to, aby Rakovník nepodcenili?

Jednoznačně jsem takovým myšlenkám a úvahám zamezil. Opakoval jsem, že musíme vyhrát oba zápasy. K žádnému podcenění dojít nemohlo, na to jsem už moc zkušený, abych to dopustil. Kluci přistoupili k play-off výborně a bojovali do posledního míčku.

Co bylo podle vás klíčem k letošnímu úspěchu?

Podařilo se nám poskládat skvělou partu kluků, která táhla za jeden provaz. Když se někomu nedařilo, tak ho zastoupil někdo jiný a celou sezonu to takto fungovalo. Samozřejmě musím podotknout, že když je v mančaftu hráč, jako je Kuba Slapnička, jenž vám dává jistotu skoro pěti bodů, tak se samozřejmě všem ostatním hraje dobře. V tom byl Kubův obrovský přínos.

Jakub Slapnička měl ve dvouhře bilanci, včetně play-off, 61:1. Co na to říkáte?

Samozřejmě je to skvělá úspěšnost. Kromě dvou zápasů odehrál Kuba všechny. Vzal na sebe roli jedničky a popravdě musím říci, že mu tato soutěž byla vzhledem k jeho kvalitám trochu těsná. O to jsem raději, že jsme postoupili do druhé ligy, kde bude mít větší konkurenci a bude se moci nadále rozvíjet a zlepšovat.

To už asi můžete říci po této sezoně, že z něj roste veliký hráč, že?

Samozřejmě bych mu to přál, na druhou stranu musím říci, že si dovedu představit souhrn všech věcí, co musí do sebe dostat, aby se z něj veliký hráč stal. Ale jak říkám, má k tomu našlápnuto a jak to dopadne, to záleží jenom na něm.

Sezona sice skončila nedávno, ale jistě již všechno směřuje k účasti ve vyšší soutěži. Máte už představy o tom, jak by měl vypadat kádr?

Jsme tak na půli cesty. Nicméně musím prozradit veřejné tajemství, že se z extraligového oddílu KT Praha vrací do Strakonic můj syn Tomáš. Od něho si slibujeme další kvalitní výkony. K tomu máme domluvený příchod jednoho druholigového hráče, který měl v této soutěži úspěšnost kolem 70 procent. Jednáme pak ještě o jedné posile. Účasti ve druhé lize se chceme zhostit naplno.

To nevypadá na to, že půjdete do druhé ligy jen s tím, že byste se chtěli zachránit...

Necháme to otevřené, jak se bude soutěž vyvíjet. Pokud si představím, že nám vyjde příchod té posily a Tomáš odehraje všechny zápasy, což se bohužel obávám, že kvůli pracovním povinnostem nestihne, tak určitě bude mít náš mančaft na přední příčky. Necháme to však otevřené, uvidíme, jak si všechno sedne.

A nemáte sen, aby se do Strakonic znovu vrátila první liga?

Tvrdím, že bychom o to moc stáli. Sešla se určitá konstelace věcí, takže to není sen, ale realita. Máme to na stříbrném podnose, ale je třeba pro to něco udělat. Nevím, jak jsme schopni všechno zvládnout, protože se obávám, že hráči budou mít i jiné povinnosti. Jinak s tímto kádrem, o němž mám představy, by měla být povinnost se o první ligu porvat.

Velikého úspěchu dosáhlo v tomto ročníku i béčko Elektrostavu, které stejně jako před rokem ovládlo jihočeskou divizi a získalo právo postupu do třetí ligy. Přijmete účast ve vyšší soutěži, nebo znovu vše zůstane při starém?

Po loňském odmítnutí účasti ve třetí lize jsme klukům řekli, že pokud vyhrají soutěž ještě jednou, tak se posunou výše. Takže jednoznačně naše béčko, v němž jsou mladí a ambiciózní hráči, budou startovat ve třetí lize. Mají pocit, že to zvládnou a já jim věřím.

Pro strakonický stolní tenis se stane velikým dnem pátek 10. května, kdy se chystají veliké oslavy. Můžete prozradit, co se chystá?

Oslavy jsou rozdělené na tři fáze. Tou první je, že se nám dostalo té cti a budeme přijati na radnici u pana starosty. Za druhé uděláme v naší herně sportovně-společenské odpoledne, kdy bychom chtěli ukázat široké sportovní veřejnosti, příbuzným a kamarádům, že se stolní tenis musí na této úrovni umět. Máme v plánu ukázku hry a zábavné soutěže. Závěrečnou fází pak bude posezení v restauraci.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace