Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Matěj Rak

  neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

  Koncert.

 • Seminář argentinského tanga

  neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Zobrazit všechny události
 

Tři obce v kraji budou mít nové volby - Přeštěnice, Rodná a Malšín

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 19.11.2018 13:42

JIŽNÍ ČECHY - Malšín na Českokrumlovsku, Rodnou na Táborsku a Přeštěnici v píseckém okrese čekají nové komunální volby. Odstoupením některých zastupitelů i náhradníků se tam počet zastupitelů dostal pod zákonný limit pěti. Kromě Přeštěnice, kde zatím oficiální oznámení o této nastalé situaci na krajský úřad neposlali, už obě zbývající obce oznámily splnění podmínek pro vyhlášení nových voleb a žádost putovala z krajského úřadu na ministerstvo vnitra. To vyhlásí nové volby v těchto obcích na březen 2019.

 

Alena Karvánková z odboru legislativy a vnitřních věcí krajského úřadu už je informována i o podlimitním zastupitelstvu v Přeštěnici a očekává, že ve lhůtě do 30. listopadu obdrží příslušnou dokumentaci i z této obce. "Dohlíží na to i pověřený obecní úřad, což je v tomto případě Milevsko," uvedla. Pokud by obec Přeštěnice do 30. listopadu o vzniklé situaci oficiálně kraj neinformovala, volby by se tam musely konat o dalších čtvrt roku později, tedy v červnu. 

Alena Karvánková ale soudí, že o průtahy žádná obec jistě nestojí, protože současné pouze čtyřčlenné zastupitelstvo má velmi omezené pravomoci a obec je prakticky paralyzovaná. 

Středeční Milevské noviny podrobně popíší, jak k této situaci došlo v Přeštěnici. 

Diskuse k článku - 58 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • Obyvatel Držkrajova 

  Reagovat

   

  Dobrý den pane Dvořáku, už jste podal přihlášku na nové volby? Aby to bylo v pořádku podle Vašeho svědomí a vědomí.

  Vloženo 29.11.2018 20:30:44

 • František Zábranský 

  Reagovat

   

  Omlouvám se, že si dovoluji vstoupit do debat starousedlíků. Mrzí mne, že většina příspěvků je anonymních s cílem ventilovat negativní emoce a špínu. Proto k meritu věci:
  Rozhodování obcí je přece skupinová záležitost zastupitelstva. V žádné obci nemůže starosta o zásadních věcech rozhodovat sám a preferovat své kamarády. Schválení zakázek pro obec a výsledky výběrových řízení přece schvaluje komise, která navrhuje nejlepší nabídku ke schválení Zastupitelstvu obce. Zastupitelstvo rozhoduje o schvalování hlasováním zastupitelů. Kdo tedy všechno tedy bral úplatky, jak anonymové uvádí?
  Viděl jsem program za lidovce, jiný jsem neviděl. Přece nebylo jediným programem druhé kandidátky zlikvidovat bývalého starostu? Nikdo tady nediskutuje o programu pro další roky, nenavrhuje, co udělat pro obec lépe, jak využít nabízené dotace státem ke zlepšení života obce, proč? Nechce se mi věřit, že jsme svědky pouhého boje o koryta.

  Vloženo 26.11.2018 19:49:34

  • Přeštěnice 

   Reagovat

    

   Nikdo neobviňuje p. Zíku z toho, že zastupitelstvo neschválilo a nebyla vybrána nejlepší nabídka, to určitě bude v pořádku, stejně jako účetnictví obce, ale jeho praktiky, chování a manipulace jsou do očí bijící!Rád se schovává za zastupitele,když je nějaký ,,problém". Co se týče programu?Myslíte ty papíry,kde se chválí, co vybudoval, lže a dává prohlášení, že se neobohatil ?To byl program jeho a ne strany, stejně tak jako na obci jsou jeho projekty, jak sám říká, a on si v nich bude pokračovat a nikdo a nic mu v tom nezabrání - to jsou jeho slova zloby.A podle toho dopadly i volby. Kdo se dere o koryto?To nám jasně dokázali pánové, kteří v zastupitelstvu zůstali.Proto je tolik negativních ohlasů, lidé slepý nejsou. A proto fandím změně !!!

   Vloženo 27.11.2018 14:00:48

   • František Zábranský 

    Reagovat

     

    Snažím se dívat na věci nestranně. Nemohu posoudit věci minulé,nezažil jsem je. Myslím ale, že cesta do budoucnosti nevede přes donekonečna přetřásanou minulost a špínu. Vzniklo zde určité názorové fórum, což je dobře. Mělo by se využít k návrhům ze všech stran, co by se na obci mělo udělat, co vybudovat, co vylepšit. Co realizovat nejdříve, protože to hoří a co dát do střednědobého a dlouhodobého plánu. Zároveň jasně pojmenovat co lidi trápí, co by se mělo v obci změnit. Potom na uvedené postřehy by měli v budoucnu reagovat kandidáti do obecního zastupitelstva a presentovat lidem svou představu a způsob realizace těchto požadavků svých voličů. Voliči potom vyberou ty kterým budou věřit, že uvedené úkoly skutečně zvládnou. Že jim nejde jen o placená místa, nebo o brebendy za pozici starosty nebo místostarosty. Každý z kandidátů na zastupitele by měl kandidovat s programem za oblast, na kterou se cítí. Potom se dá vybrat ti, kteří na to mají a kteří to zvládnou. Reaguji na "Přeštěnice". Jediný program, který jsem viděl byl ten kritizovaný. Nevím jestli je za lidovce, ale připadal mi, že navrhuje akce pro obec a část realizací jsem již sám zažil. Nevím jestli tam byly hlavně lži.

    Vloženo 27.11.2018 23:54:38

 • Bohuslav Zdeněk 

  Reagovat

   

  Vážení anonymové, nepíše se ne..jsem p.Zíka, ale své jméno můžete napsat do kolonky /vaše jméno / Kdokoli z Vás mi může přijít říci svůj názor přímo do očí, neukousnu vás a vy se alespoň jednou budete moci cítit jako chlapi. Souhlasím s názorem občana Držkrajova o vaření vody,
  bohužel si nevšiml, že voda už se kdysi asi vařila. Děkuji, že nechcete abych byl v zastupitelstvu. Já bych také nebyl v takovémto zastupitelstvu
  i z tohoto důvodu jsem rezignoval a jak sám vidíte ty bystřejší už na to přišli.

  Vloženo 26.11.2018 10:27:11

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To je Dvořák velký hrdina,že je neplatič. A to chce být starostou,neměl by nám jít příkladem? Že má na to žaludek.

  Vloženo 25.11.2018 12:21:51

 • Z Přeštěnice 

  Reagovat

   

  Pan Dvořák veřejně prohlašuje,že z principu odpady neplatí !

  Vloženo 25.11.2018 07:37:05

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace