Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Nixon Lads & Qychodu

    Čtvrtek 22.8 18:00 - Dům kultury Milevsko - amfiteátr

    Koncert.

  • Neposlušná kůzlátka

    Čtvrtek 22.8 16:00 - Husitské muzeum v Táboře - Rajský dvůr

    Pohádka o zlobení.

Zobrazit všechny události
 

Tři tisíce tři sta kilometrů má v nohách cestovatel po hranicích Československa

Cestovatel Rostislav Gregor podepisuje svou novou knihu , Autor: Eva Výborná

Cestovatel Rostislav Gregor podepisuje svou novou knihu     Autor: Eva Výborná

SOBĚSLAV – Krásné hory, příroda a příjemní lidé – o tom bylo povídání s cestovatelem Rostislavem Gregorem. V městské knihovně posluchači v úterním podvečeru 12. února obsadili všechny židle. Těšili se na promítání a besedu s názvem Pěšky okolo Československa. Rostislav Gregor během svého putování okolo Československa nafotil spoustu krásných záběrů a hlavně posbíral mnoho zajímavých zážitků. Zachytil to ve své knize stejnojmenného názvu jako beseda s podtitulem: aneb sen, který trval 89 dní.

Snímky hor, neporušené přírody i romských osad, ale především skvělých lidí prokládal cestovatel příhodami, které během své tříměsíční pouti zažil. 

Po promítání návštěvníci ještě kladli Rostislavu Gregorovi zvídavé otázky. "Nejraději vzpomínám na lidi. Mile mne překvapili, jak byli úžasní a příjemní," odpověděl na jednu z nich. Potom si zájemci mohli zakoupit dvě z jeho knih. Cestovatel a spisovatel jim je také podepsal.

Přednáška voněla dálkami, které však posluchačům byly velmi blízké. Cesta vedla z Nové Bystřice směrem na Bratislavu, podél hranic s Maďarskem, pak následovala hranice s Ukrajinou, Polskem a přes Krkonoše na severu, Sudety a šumavské vrcholky na jihu se stočila přes Novohradské hory zpět do Nové Bystřice. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace