Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Seniorský večer - Milevská čtyřka

    Čtvrtek 21.11 17:00 - Písek, KD

    Zahraje k poslechu a tanci kapela Milevská čtyřka se zpěvačkou.

  • Miroslav Donutil - Cestou necestou

    Čtvrtek 21.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil Vás navštíví se svojí show Cestou necestou. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách.

Zobrazit všechny události
 

Tým České spořitelny Specialized Junior MTB zahájil sezonu úspěšně

KUTNÁ HORA – O prvním dubnovém víkendu se konal v Kutné Hoře první ze závodů Českého poháru horských kol. Z týmu České spořitelny Specialized Junior se na start postavilo na 30 závodníků a zaznamenali velmi dobré výsledky. Ve starších žákyních vybojovala třetí místo Monika Nárovcová. V juniorech dojel na skvělém pátém místě Jan Sáska, navíc při svém prvním startu v této kategorii. Do první desítky se probojoval rovněž Oskar Marek. V ženách se poprvé představila Tereza Sásková, loňská juniorská vicemistryně světa, a v těžkém a dlouhém závodě se neztratila. Dojela na pátém místě celkově a druhá v kategorii U 23. V juniorkách skončila pátá Zuzana Šafářová.

V elitním závodě mužů předvedl solidní výkon David Zadák, kterého na začátku sezony sužovaly nemoci a nemohl absolvovat kompletní přípravu. Po startu se pohyboval na dvanácté příčce, ale v závěru dlouhého závodu mu už trochu docházely síly. Přesto obsadil patnáctou příčku a získal bod do mezinárodního žebříčku UCI.

Týden předtím absolvovali závodníci ČS přípravné závody v rakouském Langenlois, kde dojela nejlépe Zuzana Šafářová v juniorkách na pátém místě, a ve francouzském Marseille. Tam skončila šestnáctá v celkovém pořadí elitních žen Tereza Sásková a Jan Sáska byl šestadvacátý ve světové juniorské sérii. Příští víkend čekají vybrané bikery mezinárodní závody kategorie HC v jihotyrolském Nalles.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace