Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Svatomartinská Neděle

  neděle 17.11 10:00 - Písek, Kamenný most + okolí

  Slavnost.

 • Tradiční setkání k výročí sametové revoluce

  neděle 17.11 17:00 - Náměstí Míru, Jindřichův Hradec

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Úsekovým měřením rychlosti se Milevsko zabývá jako jediné v kraji

Vpravo tajemnice milevského městského úřadu Vladimíra Štorková, vlevo vedoucí odboru právních služeb, přestupků a kontroly Petra Burdová. , Autor: L. Kolářová

Vpravo tajemnice milevského městského úřadu Vladimíra Štorková, vlevo vedoucí odboru právních služeb, přestupků a kontroly Petra Burdová.     Autor: L. Kolářová

MILEVSKO – Městský úřad v Milevsku je v Jihočeském kraji jediný, kde se zaměřili na postihování neukázněných řidičů, přistižených úsekovým měřením rychlosti. Tajemnice úřadu Vladimíra Štorková nijak neskrývá, že tato agenda zaměstnává víc než tři a půl člověka, pro lepší organizaci vznikl před časem dokonce samostatný odbor právních služeb, přestupků a kontroly, který řídí Petra Burdová. Čelit mnohdy vulgárním a agresivním reakcím řidičů, kteří dostanou výzvu k zaplacení pokuty, není zrovna příjemná práce. Obce se silně frekventovanými silničními tahy ale o tuto službu ze strany městského úřadu mají velký zájem, byť z toho samy nemají ani korunu. Jde jim o bezpečnost obyvatel.

 

Milevsko začalo v roce 2007 měřit radarem ve své místní části Velká, později instalovalo úsekové měření. Následovala žádost z Hrejkovic, kde se měření po nezbytných stavebních úpravách spustilo do ostrého provozu nyní od 1. července. Mezitím se podařilo systém na jaře zprovoznit i v Bernarticích. Sbírat zkušenosti už byli na milevské radnici úředníci z Vimperka a Českého Krumlova. Jižní Čechy jsou v tomto směru pole neorané, zatímco například Morava je podle tajemnice Štorkové radary dost prošpikovaná. Každý si může vybrat svůj postoj – jestli měření vidí jako šikanu řidičů nebo nástroj proti rostoucí neukázněnosti na silnicích. Pohled do každodenní bilance nehod napoví. Vladimíra Štorková a Petra Burdová se podělily o fakta, čísla i zkušenosti.

Ve Velké se měří už dlouho. Dá se vysledovat nějaký trend v počtu přestupků?

V místní části Velká začala městská policie v roce 2007 nejprve nárazově měřit stacionárním zařízením. Bylo to po stížnostech občanů, že vesnici rozděluje silnice a auta tudy jezdí vysokou rychlostí. V roce 2012 tu bylo instalováno úsekové měření rychlosti ve směru od Milevska do Zvíkovského Podhradí a o tři roky později pak i v opačném směru. Můžeme uvést čísla – v roce 2016 tu bylo zachyceno přes 10 000 záznamů s překročenou rychlostí, o rok později 5600, v roce 2018 byl počet 4467 a teď k 30. červnu je to už téměř 4000 záznamů. Je ale třeba si uvědomit, že číslo vždy ovlivňuje aktuální dopravní situace. V roce 2016 se tu určitě promítl uzavřený Žďákovský most a letos uzavřený most u Nerestců na tahu od Prahy na Písek, takže se tudy uzavírka objíždí. V zimě jsou čísla nižší, v dlouhodobém průměru je to necelých 200 záznamů za měsíc, zatímco teď v červnu počet dosáhl 650. Víc se rychlost ve Velké překračuje ve směru od Zvíkova na Milevsko.

Celý obsáhlý rozhovor, zaměřený i na výsledky měření v Bernarticích a první poznatky z Hrejkovic, také na výpočet toho, kolik městu tato agenda vynáší, zda se daří vymáhat od cizinců, jestli je nějaká tolerance při překročení povolené padesátky, nebo jestli se může řidič ještě pokutě vyhnout, když do měřeného úseku vjede příliš rychle, ale i odpověď na otázku, zda už dostal pokutu i někdo z úřadu a jestli lze něčí přestupek z evidence "zlikvidovat", to vše najdete v dnešních Milevských novinách. 

Diskuse k článku - 33 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 3 Starší příspěvky »
 • Milevsko-mesto maškar 

  Reagovat

   

  Doporučuji geniálnímu vedení milevské radnice, zmínit primát Města Milevska v Jihočeském kraji, v oblasti úsekového měření a následného udělování pokut též v propagačním materiálu lákající turisty na milevské maškary a do oblasti Toulava. Město Milevsko je bezpečné, má 12 městských policistů na 8 Tis obyvatel s rozpočtem 10 000 000, Kč každoročně, to je priorita, na kropení ulice ve vedrech tím nezbývá, o bezpečnost občana je postaráno obsancovanim Milevska měřícími přístroji a vymáháním pokut za překročení rychlosti a v Milevsku samém se rychlost regulujeme ponecháním úzkých silnic a extrémně širokých chodníků. Milevští radní by měli podat přihlášku do soutěže obec Jihočeského kraje, město Milevsko je bezesporu kandidát na přední umístění v této soutěži.

  Vloženo 10.7.2019 11:52:10

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Já doporučuju administrátorovi tady toho aby umožnil ke každému článku z jedný iP adresy omezený počet příspěvků a ne by to tady jeden omezenec zavaloval od rána do večera svojí velmi tupou exhibicí.

   Vloženo 10.7.2019 11:54:40

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    taky názor, proč se čertíte. to, že represe umí zavést na jedničku to je pravda, ale že polejt v horku ulice po městě neumí, to je pravda, tak co se rozčilujete.

    Vloženo 10.7.2019 12:05:59

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     mám takový pocit, že to snad schvaluje zastupitelstvo, umístění těch měřáků v obcích. jestli se mýlím tak mě opravte prosím.

     Vloženo 10.7.2019 17:00:07

  • Petr 

   Reagovat

    

   Městská policie v akcie minulý týden - před Poliklinikou zcela prázdno, žádná dopravní špička, prázdná parkovací místa. To samozřejmě nezabránilo dvěma strážníkům rozdávat pokuty těm řidičům, kteří neměli za sklem parkovací hodiny.

   Vloženo 10.7.2019 12:30:00

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Tak jim volejte na 156 kdykoliv tam stojí před poliklinikou v zákazu převozový sanitky.

    Vloženo 10.7.2019 16:15:23

  • Petr Svoboda 

   Reagovat

    

   Jak tak čtu, tak Vás musím opravit. Strážníků je 11 a rozpočet na Měšťáky, ( nepleťte si to s MKDS - to je jiná složka ) je něco málo přes 6 mega. Tuto sumu schválili zastupitelé ve svém rozpočtu.
   A souhlasím s měřením. Není nic horšího, než nějaká nešťastná událost. Těch je poslední dobou víc než dost.
   Přeji hezký den

   Vloženo 11.7.2019 13:57:22

 • milevsku se vyhni obloukem 

  Reagovat

   

  To je článeček. Spravit ulice neumí, rychlost budou regulovat ponecháním širokých chodníků a úzkých silnic viz Sažinova. V Milevsku mají schopné vedení a velmi schopného starostu. Jako jediní v j.kraji se zabývají úsekovým měřením a uvalováním pokut všude kde to jde. Zachraň se kdo můžeš a z Milevska utíkej kdo můžeš. Hodní úředníci a radní v Milevsku se starají o bezpečnost a spokojenost obyvatel.

  Vloženo 10.7.2019 11:20:11

  • Jaroslav 

   Reagovat

    

   Poněkud zvrácené myšlení ne? Možná byste na to hned koukal jinak, kdyby vám někoho piráti silnic přejeli. Je to naopak příkladný přístup, že se někdo pustil do boje s těmi, co nedodržují pravidla. Ale jak se říká, doma není nikdo prorokem. Čtu, že se do Milevska jezdí pro zkušenosti odpryč, ale domácí budou mrmlat.

   Vloženo 10.7.2019 11:52:54

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Hlavně, že OK myšlení je rekonstuovat fungující kanceláře na mú v milívsku, nandat do nich klimatizaci, vše za pět melounů a pak vykládat, že není v extrémních vedrech v rozpočtu na pokropení ulic párkrát za rok vodou z rybníku, když je nakoupená technika za miliony. Co na to říkají koordinátoři žm komunikace s veřejností a koordinátor veřejného prostoru, dopravy, mobility? To by mě zajímalo???????

    Vloženo 10.7.2019 12:48:00

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  V Milevsku budou regulovat rychlost širokými chodníky a úzkými ulicemi. CH1

  Vloženo 10.7.2019 11:02:38

 • Alena 

  Reagovat

   

  Jedině dobře. Lidi jezdí jako dobytek.

  Vloženo 10.7.2019 10:24:44

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  tohle by jim šlo, v tom jsou premiantů...

  Vloženo 10.7.2019 09:59:42

« Novější příspěvky |  1 2 3 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace