Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jarní keramická dílna

    Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

    S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

  • Malta - opomíjený klenot Středomoří

    Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

    Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

Uzavřená silnice Budějovice - Lišov nebo z Turovce do Měšic. V Bohumilicích odletěl kryt bazénu

JIŽNÍ ČECHY - Profesionální hasiči už na jihu Čech od rána zasahovali u více než dvou stovek událostí, způsobených orkánem Sabine. V pohotovosti jsou také výjezdové skupiny dobrovolných hasičů. Uzavřena kvůli spadlým stromům je silnice z Českých Budějovic do Lišova a v Táboře-Měšicích, kde na silnici z Turovce na Měšice popadalo 20 stromů. Strom překáží také na silnici I/20 u Vodňan.

V Českých Budějovících zajišťovali uvolněné plechy na střeše domu na Žižkově třídě, na tělocvičně v Bachmačské ulici, dále na Husově třídě. Uvolněné plechy jsou hlášené také na střechách domů v Dobrovodské ulici, na Pražském sídlišti nebo Za Poliklinikou v Českých Budějovicích. Stromy popadaly například také dovnitř stadionu na Střeleckém ostrově nebo na střechu mateřské školy v ulici J. Opletala.

Na Prachaticku došlo ráno na Libínském Sedle k nehodě, kdy po nárazu do spadlého stromu utrpěla řidička lehké zranění. V Lipce u Vimperka narazil do spadlého stromu vlak, nedošlo ale k žádnému zranění. Hasiči dále vyjížděli k zajištění uvolněné střechy v Prachaticích a odstranění a upevnění zastřešení bazénu, které vítr v Bohumilicích odnesl až na silnici. Uvolněná střecha je hlášena také na sídlišti v Prachaticích a v Lenoře.

Na Strakonicku byli hasiči povoláni k zajištění uvolněných plechů nebo částí střech v Drachkově a ve Strakonicích v ulicích Mírová, Zahradní a Budovatelská.

V ostatních okresech jde hlavné o popadané stromy. Jeden z nich způsobil zranění také v automobilu v Deštné. 

Počet událostí stále narůstá. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace