Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

V Chotěmicích hasiči bojují o body v extralize i Táborské hasičské lize

CHOTĚMICE – Už patnáctý ročník hasičské soutěže O pohár SDH Chotěmice se odehrává právě dnes. Soutěž je zařazena nejen do Táborské hasičské ligy, ale stejně jako loni také do Extraligy České republiky v požárním útoku. Na hřišti, na kterém hasiči běží požární útoky, se i letos pracovalo. „Vybudovali jsme novou nádrž na vodu, přívod elektřiny na hřiště a vlastní zdroj vody. S tím je v současné době problém, není kde vodu vzít, všude voda chybí. Takže my jsme ji více než dva týdny naváželi,“ poznamenala za pořadatele Marcela Smolíková.

Letošní novinkou byl dřívější začátek soutěže. Registrace soutěžních týmů začala už v půl deváté ráno, v deset pak na trať vyběhlo první družstvo. Celkem jich dorazilo 58 v mužské kategorii a 21 ženských týmů. „Očekávali jsme oproti loňsku o trochu méně týmů, protože v sobotu probíhají i jiné ligy - Západočeská, Havlíčkobrodská a Jihlavská open liga. Soutěžící si u nás mohli vybrat, do jaké ligy chtějí být zařazeni. Na závěr bude dvojí vyhlášení. Jedinou nevýhodou pro start do Extraligy ČR je, že tým musí být kompletní, je zakázáno si závodníky půjčovat. Což je v Táborské hasičské lize velký problém, mnoho ženských družstev je nekompletních," dodala Marcela Smolíková.

 Zatím nejlepší čas zaběhl tým Jinolice Renmotor (okres Jičín), který požární útok zvládl za 15,93 vteřiny a pokořil tak rekord chotěmické dráhy (16,01). Na druhém místě jsou teď těsně Mladoňovice (okres Třebíč) s časem 15,96 sekundy a třetí Bašnice (16,06, okres Jičín). S vyhlášením výsledků extraligy i THL se počítá mezi pátou a šestou hodinou, potom bude následovat každoroční afterparty.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace