banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

V Kadově zahájili závodní jezdeckou sezonu

KADOV - Jezdecký klub ZOFI v Kadově u Blatné dnes uspořádal první hobby parkurové závody v této sezoně. Nabídl tak příležitost k poměření formy po zimní přestávce hlavně mladým jezdcům nebo závodníkům s novými koňmi, ale uspořádal i několik soutěží pro začátečníky s vodičem, jízdu zručnosti a dokonce i psí parkur. Příznivci koní si užili v areálu příjemný den s výborně zorganizovanými soutěžemi, jako je tomu v Kadově pokaždé. Proto tam rádi jezdí koňáci z jižních Čech i sousedních regionů.

 

Soutěže se jely na limitovaný čas, aby se jezdci učili vést koně po parkuru stylově, s potřebnými distancemi. Kdo se nejvíc přiblížil předepsanému času, zvítězil. Cílem tedy není, aby málo zkušení jezdci nebo koně závodili v rychlosti, eliminují se tím pády a úrazy a mladí jezdci získávají správné návyky. 

V prvním parkuru na překážkách 40 cm vyhrála domácí Pavlína Hulíková na koni Mentos před klubovou kolegyní ze ZOFI Šárkou Lazebníkovou, která jela na koni Cario. I třetí místo obsadila domácí závodnice Kateřina Koppová na klisně Aquela. Na 50 cm překážkách vyhrála Karolína Váňová z JK Bělčice na Piccoletě před domácí Monikou Juráčkovou v sedle Any Jane. Třetí byla Johanka Benešová s Jasmínou. 

Další soutěž měla 60 a 70 centimetrové překážky a vítězkou se stala Linda Polívková s koněm Sony 007 z JK ZOFI, druhá byla Ivana Kortusová s Alekem a třetí Adéla Viktorová s Monetem, obě také z pořádajího klubu. Parkur 80 cm vyhrála rovněž domácí jezdkyně Klára Sekáčová s Arménií, bílá stuha za druhé místo ale tentokrát putovala do Mladé Vožice, odkud přijela Aneta Monhartová s koněm Dessert Monarch. Třetí příčku obsadila Aneta Stejskalová ze Stáje Lhota pod Horami na koni Fay of the Paradise. Čtvrtý byl Rudolf Fiala ze Stáje Cassinis na Luně a pátá Ludmila Merklová ze Statku Nečín na Lady Dianě. Parkur na překážkách 90 cm vyhrála Šárka Kolářová z JK Dobrošov na Noemi, další výsledky zjišťujeme. Následoval ještě parkur na metrových překážkách a pak už soutěže pro jezdce s vodičem a další disciplíny, kdy si i ti nejmenší a úplní začátečníci dojeli pro odměnu od pořadatelů. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace