Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

  sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

  Festival.

 • Pivní slavnosti Myslkovice

  sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

V kasárnách má vyrůst sportovní hala. Zůstane bazén pod lesnickou školou?

Ondřej Veselý (ČSSD) vypisuje plusy a mínusy přemístění bazénu do kasáren. , Autor: Petr Eliáš

Ondřej Veselý (ČSSD) vypisuje plusy a mínusy přemístění bazénu do kasáren.     Autor: Petr Eliáš

PÍSEK – Jednání píseckého zastupitelstva ve čtvrtek 26. května mělo na programu také další postup v otázce pozemků a budov v jižní části bývalých Žižkových kasáren, které město nedávno vysoudilo zpět od izraelské firmy Terabet. Demolice budov a vyklizení sutě má vyjít na 16 milionů korun. Zastupitelé schválili záměr vybudovat v kasárnách novou sportovní halu v hodnotě investice do 100 milionů korun. Ostrou diskuzi vyvolal opoziční návrh na výstavbu nového bazénu v bývalém armádním areálu. Ten už se přitom projektuje pod lesnickou školou.

Zastupitel Ondřej Veselý (ČSSD) řekl, že kasárna by byla pro nový bazén výhodnější. „Je to větší plocha, než pod lesnickou školou, je tu možnost propojit stavbu se zamýšlenou sportovní halou. Zásadní plus by bylo posílení lokality. Nevýhodou by bylo to, že už teď se do příprav pod lesnickou školou investovaly tři miliony.“ Dodal, že by přesun znamenal další tři roky zpoždění. Někteří kolegové ho však poupravili, že by se jednalo možná o pět let.

Iniciátorům přesunu plaveckého stadionu oponoval radní Luboš Průša (Jihočeši 2012). „Připravené věci se nemají házet do koše. Myslím si, že není o čem polemizovat. Na toto volební období jsme si dali tři hlavní úkoly – dotáhnout bazén, úpravnu vody a knihovnu. Za rok a půl se nám toho moc nepovedlo,“ prohlásil Průša.

„Pan Veselý si udělal porovnání obou lokalit tak pěkně pro sebe, aby mu to vyšlo. Nevěřím tomu, že bude zpoždění tři roky. Je to znevážení práce paní zastupitelky Trambové. Jediné řešení je podle mě pokračovat v tom, co už se začalo,“ zdůraznil zastupitel za ODS Zdeněk Kulič.

Petra Trambová (TOP 09) stojí v čele pracovní skupiny pro nový bazén a s přesunem projektu do jiné lokality také nesouhlasí. „Pokud se rozhodneme přesunout bazén do kasáren, mám obavy, že se to bude prolínat přes několik volebních období a nemusíme se bazénu dočkat vůbec. Bazén se sportovní halou je mnohem větší stavba, takže reálné zdržení bude podle mě čtyři až pět let. V lokalitě pod lesnickou školou jsme těsně před vydáním územního rozhodnutí. Je vytvořen hrubopis pro podání žádosti o stavební povolení,“ zmínila Trambová.

Propagátorem bazénu v kasárnách je několik let místostarosta Josef Knot (TOP 09). Během diskuze řekl, že pokud vše půjde hladce, tak zhruba za rok a půl může mít město hotovou příslušnou změnu územního plánu nutnou k výstavbě sportoviště v kasárnách. „Nevěřím svým uším, my tady diskutujeme o tom, kde má stát bazén? Na základě pár čísel napsaných na tabuli začneme rozhodovat? To snad nemyslíte vážně!“ zlobil se druhý místostarosta Jiří Hořánek (ANO 2011), že se vůbec diskutuje o přesunutí projektu bazénu do jiné lokality.

Napjatá situace měla nakonec zajímavé rozřešení. Někteří členové koalice dopředu avizovali, že jim je sympatický návrh opozice a že se raději zdrží hlasování, aby nemuseli zvednout ruku proti své koalici. Jenže při hlasování o stavbě sportovní haly a třeba i bazénu v kasárnách nikdo neměl většinu, takže dvě a půl hodiny dlouhá debata skončila fiaskem, kdy nebylo schváleno vůbec žádné usnesení. Pirát Martin Brož také navrhoval, aby se o využití chátrající jižní části kasáren hlasovalo tajně, což možná překvapilo přítomné občany, kteří si pochopitelně přáli vědět, jak jejich volení zástupci hlasují. Nakonec ani tento návrh neprošel.

Patovou situaci rozlouskl místostarosta Knot, který si vyžádal přestávku na dohadovací řízení. Hloučky zastupitelů řešily, co dál. Nakonec se přece jen našlo 16 hlasů pro usnesení, schválit v kasárnách výstavbu sportovní haly do 100 milionů korun a do příště předložit také posouzení kladů a záporů bazénu v tomto místě. Pro byli přítomní zastupitelé z opozičních stran ČSSD a KSČM, Lidovec Petr Hladík a Martin Brož (Piráti). Z koalice pak přidali hlasy Josef Knot a Rudolf Tyll (oba TOP 09), Marek Anděl a Jiří Hořánek (ANO 2011) a Miroslav Krejča (Písecký patrioti). 

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Eliška 

  Reagovat

   

  S jedním musím souhlasit: Luboš Průša:"za rok a půl se nám toho moc nepovedlo". Nebývalá sebekritika.

  Vloženo 28.5.2016 16:37:46

 • Tomáš 

  Reagovat

   

  Vím občané měli možnost volit lokalitu pomocí internetu, ale někdo nemusí mit možnost volby na internetu. Proto by to měli udělat jako když se volí zastupitelstvo.

  Vloženo 27.5.2016 13:50:22

 • Věra 

  Reagovat

   

  Jsem také pro bazén do kasáren. Udělat tam sportovní.

  Vloženo 27.5.2016 12:40:34

 • Richard 

  Reagovat

   

  Rozumné řešení. Bazén do kasáren včetně haly.

  Vloženo 27.5.2016 12:13:30

 • Jeník 

  Reagovat

   

  Jen aby se o hale zase nemluvilo 10 let a pak skutek utek!

  Vloženo 27.5.2016 07:48:43

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace