Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

V kovářovské škole otevřeli galerii. První výstavu má deváťák Václav Ptáček

Vlevo vystavující fotograf Václav Ptáček.

Vlevo vystavující fotograf Václav Ptáček.

KOVÁŘOV - Koho by napadlo, že dlouhá školní chodba se může stát velmi zajímavou galerií... Ve škole v Kovářově na Písecku to napadlo učitelku výtvarné výchovy Gabrielu Zítkovou a její kolegy. A Gabriela Zítková se spolu s kovářovskou fotografkou Petrou Baštýřovou hned stala i kurátorkou první výstavy, kterou dnes ředitel školy Libor Mandovec zahájil. Devátou třídu této školy totiž navštěvuje talentovaný fotograf Václav Ptáček z Kostelce nad Vltavou. Fotí od šesti let, zaměřuje se hlavně na makro a krajiny a fotografování se chce věnovat i jako svému budoucímu povolání. Ve školní galerii, která podle ředitele školy může pokračovat dalšími výstavami, teď bude až do 12. května k vidění přes 50 fotografií mladého autora. Na řadě z nich se už po dnešní vernisáži objevila cedulka - prodáno. Kupci si však mohou snímky odnést až po skončení výstavy.

 

První výstava fotografií Václava Ptáčka - s opravdovou vernisáží, kulturním vystoupením klavíristky Matyldy Mandovcové a recitátorky Elišky Strachallové, s rautem, který připravila s dětmi další členka učitelského sboru Martina Řehořová, a také s několika desítkami návštěvníků, je zároveň první veřejnou výstavou školní galerie. Je opravdu zdařilá a kdokoliv si ji může přijít ve všedních dnech od půl jedné do půl druhé prohlédnout.

Mladého fotografa pak blíž představí příští vydání Milevských novin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace