Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

  neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

  Koncert.

 • S muzeem v přírodě

  neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

  Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

V Krumlově a okolí kradl jako straka. Obviněn je hned z deseti krádeží

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKOKRUMLOVSKO - Rozkrytím rozsáhlé majetkové trestné činnosti se mohou pochlubit českokrumlovští kriminalisté. Ti v uplynulých dnech obvinili třicetiletého muže z Českokrumlovska. Muž měl v době od 26. března do 7. května letošního roku v nejméně deseti zjištěných případech krást na různých místech v Českém Krumlově a okolí. Ve svém počínání nebyl vůbec vybíravý a kradl vše, co mu přišlo pod ruku.

 

Měl se například pokusit vloupat do kabiny vlakové soupravy na vlakovém nádraží v Českém Krumlově. Ve dvou případech měl otevřeným oknem vniknout do jednoho z hotelů v centru Českého Krumlova. Dále měl vniknout nezajištěnými dveřmi do budov a kanceláří dvou firem. Údajně se ani neostýchal ukrást tablet z kabelky, kterou měla prodavačka za pultem jedné prodejny v centru města.

K dalším jeho skutkům měla patřit i vykradená garáž v katastru obce Chlumec. Měl se také vloupat do jedné restaurace v Domoradicích a do jedné kavárny v centru Českého Krumlova. V neposlední řadě měl odcizit věci ze zaparkovaného nezajištěného vozidla v Domoradicích. Odcizeny byly potraviny, alkohol, peníze elektronika, platební karty a elektrické nářadí. Z jedné z platebních karet měl navíc v několika případech odčerpat finanční hotovost.

Celková škoda, kterou svým nezákonným jednáním způsobil, byla odhadnuta na bezmála 100 tisíc korun. Podezřelý muž nyní čelí trestnímu stíhání pro podezření ze spáchání přečinů krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • eva 

  Reagovat

   

  To je to IQ tykve, které na místě, když prchal oknem, zanechal své dokumenty?

  Vloženo 13.5.2019 20:38:36

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace