banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

V milevské Galerii M měl vernisáž Pampeklec

MILEVSKO – V pondělí 4. června byla zahájena v milevské Galerii M výstava uměleckého seskupení Pampeklec, jež sdružuje výtvarníky s různorodým zaměřením, ale myšlenkově na stejné vlně. Premiérové vystoupení v milevské galerii má Petr Eschler z Olomouce, který do Milevska přivezl dřevěné sochy. Jeho manželka Jaroslava představila dekorativní a figurální keramiku. Až z Plané u Mariánských Lázní je malířka Ivana Kubíčková, pro kterou je malování formou komunikace a dobíjí ji pozitivní energií. Poslední vystavující autor Jaroslav Koděra přijel ze severních Čech a zabývá se prací s dřevem, především vyřezáváním atypických betlémských loutek, reliéfů a šperků. Výtvarné seskupení Pampeklec vystavuje letos podruhé, celkově je tato výstava jejich patnáctá.

 

Vernisáž zahájila galeristka Hana Vaněčková a poté následovalo vystoupení mladé klavíristky Petry Kalinové z Milevska. Návštěvníci si se zájmem vystavené exponáty prohlédli a ve skupinkách o nich diskutovali. Výstava bude otevřena od úterka 5. června do soboty 30. června. V úterý a čtvrtek je v galerii otevřeno od 9 hodin do 11.30 a od 12.30 do 17 hodin. Ve středu a pátek se galerie zavírá o hodinu dříve. V sobotu je přístupná od 9 hodin do 12 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace