banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

V milevské knihovně otevřeli Bookroom a novou učebnu

MILEVSKO - Fotografie na chodbě milevské knihovny jsou důkazem, jaká to byla velká sláva, když se 9. 9. 1977 v 9.00 otevíralo v knihovně hudební oddělení. Bylo svého času velmi populární a odehrála se tam spousta zajímavých akcí, jenže čas oponou trhnul, kdo by si dnes chodil poslouchat desky či cédéčka do knihovny? A tak se před rokem v městské knihovně rozhodli využít prostor jinak a architekt Jan Hlavín zdarma navrhl Bookroom. Jak se v pátek odpoledne přesvědčili návštěvníci při jeho premiéře, je to opravdu místnost plná knih od podlahy ke stropu. Vyřazené knihy totiž posloužily jako dekorace, designová svítidla, zkrátka vzniklo útulné prostředí, kde se na úvod uskutečnila lekce trénování paměti a Jan Hlavín nabídl přednášku o východní filozofii Feng shui. Zájem byl velký.

 

Ředitelka knihovny Petra Bláhová zmínila motto - Víc než knihovna!, aby knihovna nebyla jen prostor pro čtení. Bookroom se tak bude otevírat pro nejrůznější vzdělávací aktivity - kroužek anglického čtení, čtenářské lekce pro školy, kurzy trénování paměti, Čtenářské klubko s povídáním o knížkách anebo Sobotní deskovky, kde bude možnost seznámit se s novými deskovými hrami a jejich pravidly. 

Jan Hlavín navrhl nový interiér s využitím toho, co v knihovně bylo k dispozici - staré stoly, z nichž po potažení kobercem vznikla sedátka, vyřazené knížky, kterými jsou obložené stěny a zdobí i svítidla, jejichž zavěšením se zútulnil prostor s vysokým stropem. "Je tu světlo, teplo a lidi," shrnul architekt Hlavín potěšení z toho, že se záměr povedl. Za svou práci pro knihovnu obdržel od Petry Bláhové průkazku celoživotního členství v knihovně a také pěknou lampičku na čtení. 

Při pátečním dnu otevřených dveří se zároveň v přízemí budovy otevírala nová učebna, kde se odehrála ukázková lekce dalšího nového kroužku knihovny s názvem Věda nás baví. Od 13. října povede tento kroužek každý pátek od 13,30 do 14,30 hodin Pavel Bareš. Sám pracuje jako výzkumný pracovník ve Výzkumném ústavu práce a sociálních věcí v Praze, do Milevska se přistěhoval před čtyřmi lety. Projekt Věda nás baví ho zaujal na červencovém Mejdanu pro faunu v Bažantnici, kde si děti mohly vyzkoušet různé pokusy. Slovo dalo slovo, Milevsko se do projektu zapojí kroužkem, kde se bude v knihovně každý pátek bádat a experimentovat. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace