banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

V Milevsku budou uděleny tři pamětní medaile

MILEVSKO - Oslavy stého výročí od vzniku samostatného státu Čechů a Slováků proběhnou v Milevsku v neděli 28. října. I letos budou uděleny pamětní medaile za zásluhy o rozvoj města Milevska. Tato tradice vznikla v roce 2014, kdy město slavilo 830 let. Návrh na pamětní medaili pochází od zdejšího rodáka, výtvarníka Františka Doubka.

V roce 2014 město udělilo devět těchto medailí a směrovalo je především k politikům a úředníkům. To vyvolalo v Milevsku vlnu kritiky. Poté se počet udělovaných vyznamenání snížil, oceňovány jsou osobnosti ze všech oblastí společenského života, a to i na návrhy občanů. Letos radní schválili tři návrhy, z toho dva občanské. Ve hře byl na poslední chvíli ještě čtvrtý návrh, ale jak starosta Ivan Radosta v tomto týdnu uvedl, šlo o jeho návrh a nedošlo se mezi radními ke shodě. Vyznamenání tedy budou v neděli uděleny tři. Jména oceněných osobností se uchovávají do poslední chvíle v tajnosti. 

Jak budou oslavy v Milevsku probíhat? 

V pravé poledne budou položeny věnce k pomníku padlých v první světové válce na náměstí Edvarda Beneše. Od 18 hodin pak začne slavnostní večer v kině. Na slavnostní večer jsou srdečně zváni všichni občané města, po předání pamětních medailí zazní koncert orchestru Virtuosi di Praha. Chybět nebude ani projekce historických fotografií.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace