Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

V Mirovicích se konal tradiční jarmark

 Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

    Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

MIROVICE – V pátek 10. a v sobotu 11. května pořádaly Mirovice výroční jarmark, který má v historii města bohatou tradici. Město uvádí, že trhy na náměstí se pořádaly už za první republiky. Letos organizátoři oslavili už 30. ročník v novodobé obnovené tradici po sametové revoluci. Také v tomto roce nechyběly na náměstí prodejní stánky s rozličným zbožím, na druhé straně náměstí stál lunapark, na své si přišli i milovníci kultury při bohatém programu. Naším fotoobjektivem jsme na pódiu zachytili představení místní hudební školy Solasido Pavla Justicha, který také celý program moderoval.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace