Kdy a kam

 • Taneční pro pokročilé

  Úterý 19.2 19:00 - Písek, KD

 • Večer pod lampou

  Úterý 19.2 18:00 - Planá nad Lužnicí, knihovna

  Beseda s Petrou Steinerovou a péči o pleť.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

V noci vyhořel památkově chráněný Královácký dvorec U Babků na Prachaticku

PRACHATICKO - Dnes v ranních hodinách zasahovali hasiči na Prachaticku u požáru Králováckého dvorce U Babků v Říhově, který je částí obce Stachy. Informaci o požáru přijalo krajské operační středisko ve 3 hodiny a 51 minut. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Vimperk a Prachatice a dobrovolní hasiči obcí Stachy, Zdíkov, Vacov a Čkyně. Hořel památkově chráněný objekt Královácký dvorec U Babků. Požár se rozšířil na celý objekt a způsobil školu předběžně vyčíslenou na 8 milionů korun.


Lokalizace požáru byla velitelem zásahu ohlášena v 5 hodin a 39 minut, likvidace až v 11 hodin a 14 minut. V průběhu zásahu byl vyhlášen druhý stupeň poplachu.

Královácký dvorec U Babků je soukromý rekreační objekt. V době požáru se v něm nacházelo devět lidí. Sami se evakuovali ještě před příjezdem hasičů, nikdo nebyl zraněn.

Šetření příčiny vzniku požáru je v počátcích. V následujících hodinách a dnech budou hasičští vyšetřovatelé pracovat spolu s Policí ČR na stanovení příčiny požáru a odpovědnosti.

 

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • jůl 

  Reagovat

   

  to byl velkej požár, po 4 ranní jsem vyjel z Vacova a sjíždím mladíkovskej kopec do Čábuz a v prvním momentu si řikám, co je to za světlo támhle naproti v kopcích, pak mi došlo, že tam hoří...

  Vloženo 14.8.2018 04:52:24

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace