Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

V novém roce Táborští uslyší varhany. Hrát na ně bude Ladislav Šotek

TÁBOR – V Táboře se sice nechystá novoroční ani silvestrovský ohňostroj, ale milovníci hudby nebudou ochuzeni. Prvního ledna se koná varhanní koncert. Stačí přijít do poutního kostela Klokoty na Nový rok od půl čtvrté odpoledne.

 

Hrát na varhany bude zkušený Ladislav Šotek, kterého doprovodí jeho hosté. Zazní vánoční skladby, koledy a bude se i trochu improvizovat. Ladislav Šotek je stálým varhaníkem poutního kostela a od devadesátých let také hlavním varhaníkem táborského kostela. Doprovází a je dramaturgem Táborského chrámového sboru. Pokud si ho chcete poslechnout, přijďte na sváteční novoroční koncert s varhany.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace